AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowscy policjanci na festynie w Parku Śląskim

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci podczas tegorocznych wakacji dbali o to, aby ten czas był bezpieczny dla mieszkańców. Dla najmłodszych prowadzili zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywały się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. W ostatnim czasie chorzowscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uczestniczyli w festynie w chorzowskim "Rosarium".

W trakcie spotkania policjanci poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówili jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”, który został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W trakcie festynu każdy z uczestników mógł też przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, przymierzając elementy specjalistycznego wyposażenia oraz zasiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaPark Śląskifestynedukacjazabawaatrakcjebezpieczeństwodzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport