REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Sędzia nie otwarł przewodu sądowego w procesie członków grupy Psycho Fans

Na Sygnale

Wczoraj miał rozpocząć się proces członków grupy Psycho Fans. Kibicom postawiono wiele zarzutów min. zabójstwa czy też handel narkotykami. Sędzia nie otworzył jednak przewodu sądowego.

Rozprawa zatrzymanych członków grupy przestępczej odbyła się wczoraj w koszarach katowickiej policji. Na specjalnej sali sądowej dbano z najwyższą uwagą o bezpieczeństwo. Wszyscy oskarżeni mieli założone kajdanki zarówno na ręce jak i nogi, zajmowali miejsca za szybą pancerną, a całość była zabezpieczona przez funkcjonariuszy policji oraz antyterrorystów. Początek procesu był zaplanowany na godzinę 9:30, ale opóźnił się ze względu na późniejsze przybycie obrońców. Na sali rozpraw znajdowały się partnerki oskarżonych, które za pomocą języka migowego starały skontaktować się z oskarżonymi.

Podczas rozprawy pojawiły się niespodziewane problemy. Jeden z oskarżonych ze względu na rzekomą wadę słuchu, nie słyszał sędziego z odległości dalszej niż metr. Obrońca tłumaczył, że jego klient posiada aparat słuchowy, ale do aresztu nie dotarł specjalista, który były w stanie odpowiednio go wyregulować. Inny członek grupy Psycho Fans złożył wniosek o zwolnienie z aresztu, który argumentował trudną sytuacją życiową na polu prywatnym jak i zawodowym. Sędzie nie przychylił się do jego prośby.

Ze względu na wspomniane opóźnienie, a także długą listę zarzutów, proces nie dobrnął do momentu oficjalnego rozpoczęcia. Sędzia wyznaczył kolejny termin na 11 września.

fot.: CBŚ

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescyPsycho Fansrozprawa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda