REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów doceniony przez UNICEF

Miasto

Chorzowskie programy skierowane do dzieci i młodzieży zostały docenione przez UNICEF. Dzięki temu Chorzów może ubiegać się o tytuł "Miasto Przyjazne Dzieciom".

Do tej pory tylko jedno polskie miasto może pochwalić się takim tytułem. To Gdynia. Niedługo być może dołączy do niej Chorzów, a  to za sprawą aplikacji, którą Miasto wysłało do UNICEFu. Organizacja doceniła projekty takie jak: Sportowy Chorzów, Klub Malucha i "Razem można więcej". UNICEF zaprosił miasto do wdrażania programu przyjaznego dzieciom.

- Bardzo cieszymy się z tego, że nasza codzienna praca została dostrzeżona przez taką organizację jak UNICEF - wskazuje Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej - Nasza oferta jest bardzo bogata. W "Sportowym Chorzowie" stawiamy przecież na aktywne spędzanie czasu wolnego. "Razem można więcej" realizujemy przy ul. Jagiellońskiej i oferujemy tam wiele warsztatów, animacji, a pamiętajmy, że jest jeszcze cały "Klub Malucha". To program, który na stałe wpisał się w kalendarz chorzowskich maluchów i ich rodziców.

To projekt oparty trójstronnej współpracy: zaangażowaniu samorządu, dzieci i partnerów. Miasto odpowiedzialne jest za przygotowanie warunków sprzyjających rozwojowi i edukacji dzieci. Partnerzy - organizacje samorządowe, biznes, media - podejmują współpracę, a dzieci biorą czynny udział w życiu miasta.

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


UNICEFChorzównagrodaMiasto Przyjazne Dzieciom

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy