REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zbyt mało lekarzy

Miasto

Na rynku pracy brakuje lekarzy specjalistów. Niestety odczuł to Chorzów, a dokładnie Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którego działalność została zawieszona 1 sierpnia.

- Sytuacja na tym oddziale jest poważna, ale to nie tylko problem Chorzowa - zauważa Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta - Jako lekarz z zawodu wiem, że specjalistów brakuje w całej Polsce i nie widać działań rządu, które miałyby to szybko zmienić.

Chorzowski oddział dysponuje nowoczesnym sprzętem i cieszy się wysoką renomą, jednak ze względu na brak lekarzy został zawieszony od 1 sierpnia do 31 października. W tym czasie władze szpitala prowadzą intensywne poszukiwania nowej kadry lekarskiej

W tym przypadku najważniejszym zadaniem było zapewnienie dalszej opieki medycznej pacjentom oddziału. Do tej pory leczyło się tutaj 30 dzieci.

- 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która funkcjonuje normalnie - podkreślał Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie - 9 dzieci, które wymagają stałego leczenia szpitalnego, zapewniono opiekę w placówkach w Zabrzu (4 osoby), Katowicach-Ligocie (3) i Krakowie (2).

Chorzowski szpital pilnie szuka ordynatora oddziału, a także zastępcy ordynatora. W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala.

- Spodziewamy się jednak, że problem uda się szybko rozwiązać i oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie zacznie znowu normalnie funcjonować - dodaje Mariola Roleder.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


szpitalonkologiaonkologia dziecięcaoddziałmedycynaJerzy SzafranowiczMariola Rolederlekarzebraki kadrowe

Komentarze

Hajduczanin
Będzie tylko gorzej, Chorzów jako miasto seniorów lada moment będzie potrzebował wielu nowych lekarzy, bo Ci z wyżu zaczynają odchodzić. Można było wykorzystać budynek obecnego OPSu na oddział ŚUMu lub innej uczelni medycznej, a pusty budynek byłej uczelni Informatycznej na akademiki (lub na odwrót). Myślę, że taka współpraca mogłaby zainteresować jakąś uczelnię. Obok jest Betamed, oraz inne uczelnie, ulica zachowałaby swój pierwotny charakter, plus pewnie co najmniej 1% tych studentów zostawałaby w mieście, tak jak to ma miejsce na Ligocie, na której prosperuje coraz więcej małych gabinetów wszelkiej maści. Jeśli nie chcemy umierać na chorzowskim SORze, to musimy wychować sami lekarzy i personel medyczny.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport