REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ruszyły kolejne modernizacje w Parku Śląskim

Miasto

Po rozpoczęciu remontu rzeźby Karolinka przyszedł czas na modernizację alejek. To jedne z ważnych, mocniej ingerujących w przestrzeń parku prac, które będą realizowane dzięki funduszom z instrumentu finansowego Jessica.

Galeria zdjęć


Prace związane z modernizacją traktów komunikacyjnych trwają w dwóch częściach Parku Śląskiego: na alei Harcerskiej, między rondem przy ulicy Parkowej, a rondem przy Stadionie Śląskim oraz na w centralnej części paku – na alei Różanej i w obrębie Dużej Łąki. Ten etap działań ma kosztować 4 miliony złotych, a jego zakończenie planowane jest na przełomie września i października.

– Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i kanalizacji deszczowej – tłumaczy Artur Cieślak. – Alejki zdecydowanie wymagają już naprawy i częściowej wymiany podbudowy, a także remontu chodników. Istotna jest też wymiana kanalizacji. Ostatnie burze pokazały, że stojąca po deszczu woda to spory problem. Nasza kanalizacja nie była remontowana od początku powstania parku – przypomina.

Tego typy remonty oznaczają też utrudnienia dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy, a także utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do parku. Ich - niestety - nie da się uniknąć. W przypadku alei Harcerskiej wyłączona została jedna nitka jezdni od wjazdu przy centrum handlowym. – Z tego powodu prosimy wszystkich, zarówno gości parku, ale też dzierżawców o korzystanie z wjazdu głównego i ruch w kierunku bramy numer 7 Stadionu Śląskiego. Chodzi o to, by maksymalnie odciążyć modernizowaną aleję Harcerską – tłumaczy Cieślak.

Z kolei w centralnej części parku prowadzony jest remont al. Różanej i kilku innych przecinających Dużą Łąkę. Z użytkowania zostanie również wyłączona część alei Spacerowej, między fontanną a przejściem podziemnym w kierunku Osiedla Tysiąclecia. Miejsca, gdzie aktualnie prowadzone są prace prezentuje poniższa mapa, którą warto wziąć pod uwagę przy spacerze po Parku Śląskim. Dodatkowo w przestrzeni pojawiać się będą także zielone tablice informacyjne informujące o pracach modernizacyjnych w danej przestrzeni.

Dodajmy, że prace modernizacyjne trwają również przy Planetarium Śląskim. W tamtej części parku z utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinku wzdłuż al. Leśnej, a przede wszystkim na al. Planetarium od al. Dojazdowej (przejeżdża tamtędy ciężki sprzęt).

 

Źródło: Park Śląski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park ŚląskirenowacjamodernizacjaJessicafundusze unijne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego