AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Awans UKS-u Ruch Chorzów. Kolejny przeciwnik...Ruch Chorzów

Seniorzy UKS Ruch Chorzów awansował do drugiej rundy Pucharu Polski w podokręgu katowickim. Na własnym boisku pokonał po rzutach karnych grający dwie klasy rozgrywkowe wyżej - Wawel Wirek 2:2 k.5:4. W kolejnej rundzie za nieco ponad dwa tygodnie zmierzy się z trzecioligowym...Ruchem Chorzów.

Z powodu bojkotu kibiców pierwszej drużyny Ruchu Chorzów w sobotę zjawili się licznie na meczu UKS-u, gdzie zapełnili po brzegi trybuny przy ulicy Lompy. Doping kibiców wyraźnie zmotywował podopiecznych Mateusza Karcza, którzy mierzyli się z wyżej notowanym Wawelem Wirek. Przed sezonem do drużyny z Rudy Śl ąskiej dołączyli m.in Andrzej Buchcik z Polonii Bytom, czy Senegalczyk Yahiyą Diemé z Iskry Głogoczów, który w sezonie 2012/13 grał w ekstraklasowej wówczas Polonii Warszawa.

UKS już w 18. minucie wyszedł na prowadzenie, a bramkę strzelił Jakub Szurm. Do przerwy ten wynik się utrzymał. W 57. minucie wynik podwyższył Kamil Janawa, a 11 minut później Wawel strzelił kontaktowego, którego autorem był Wojciech Blaszke. Ten sam zawodnik doprowadził w 80. minucie do wyrównania i tym samym doprowadził do serii rzutów karnych (na szczeblu podokręgu nie ma dogrywek).

W niej górą okazali się być podopieczni Mateusza Karcza i tym samym awansowali do II rundy, gdzie zmierzą się z trzecioligowym...Ruchem Chorzów. Zapowiadają się pasjonujące derby!

UKS Ruch Chorzów - Wawel Wirek 2:2 (1:0) k.5:4

UKS Ruch Chorzów: Mateusz Bilczewski - Piotr Pawełczyk, Sebastian Jachna, Jakub Stępień - Jakub Szurma (Karol Kroczek 76'), Denis Wach, Dominik Jankowski (Jakub Termina 60'), Dawid Kryś (Sergiusz Kasprzak 62') - Remigiusz Bogacz (Kamil Wąs 80'), Kamil Janawa Rezerwowi: Patryk Mentel, Adrian Kuter, Dominik Niemczyk
Trener: Mateusz Karcz

Wawel Wirek: Damian Szmyd - Karol Maciejok, Andrzej Buchcik, Tomasz Kurzawa, Igor Chudziński - Dawid Lewandowski, Salamon (60' Jakub Wylężek), Arkadiusz Brzozowski, Grzegorz Kałużny - Łukasz Lewandowski (72' Tomasz Rutkowski), Wojciech Blaszke
Trener: Tomasz Grozmani