AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Smok Szczęścia zaprasza na Chorzowski Teatrzyk Ogrodowy

Rozrywka

Wydarzenia organizowane w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego wystartowały już kilka tygodni temu, ale dopiero dzisiaj zaproszono wszystkie dzieci z naszego miasta, do wzięcia udziału w zajęciach, a także do zobaczenia spektakli, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych widzów... i aktorów. Pierwsza sztuka zaplanowana w ramach Chorzowskiego Teatrzyku Ogrodowego wystawiona zostanie w najbliższą sobotę.

Galeria zdjęć


Dziś na chorzowskim rynku, na którym od kilku dni panują niemal tropikalne upały, w towarzystwie palm zza których wyglądał Smok Szczęścia, znany wszystkim z filmu „Niekończąca się opowieść”, zaproszono małych chorzowian, do wzięcia udziału w interesujących zajęciach oraz spektaklach teatralnych, które już niebawem wystartują w naszym mieście. Będą się one odbywać cyklicznie, przez kilka nadchodzących tygodni.

Jak zaznaczali organizatorzy, chociaż tegoroczny Chorzowski Teatr Ogrodowy trwa już kilka tygodni, to wydarzenia dedykowane dzieciom, wystartują dopiero za kilka dni. - W pierwszych dniach sierpnia ruszamy z jego częścią, którą nazwaliśmy Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy. W tym sezonie będzie on organizowany w trzech lokalizacjach, między innymi na nowym rynku w Chorzowie, gdzie 15 sierpnia postanowiliśmy zorganizować wielkie święto dzieci – czyli Dziecinadę – mówił podczas dzisiejszego briefingu Sergiusz Brożek.

Wszystko rozpocznie się jednak znacznie wcześniej, bo już w najbliższą sobotę. - Zaczynamy 3 sierpnia do chorzowskiego skansenu, gdzie Teatr Gry i Ludzie z Katowic wystawi spektakl „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Trzecią lokalizacją dla naszych teatralnych działań będzie ogród Starochorzowskiego Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dodawał naczelny ogrodnik Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

W spotkaniu uczestniczyła także Magdalena Sekuła. - Bardzo się cieszymy, że część wydarzeń organizowanych w ramach Chorzowskiego Teatrzyku Ogrodowego będzie się odbywać właśnie tutaj, na nowo otwartym rynku. Dzieciaki będą mogły zobaczyć przygotowane specjalnie dla nich spektakle, a nawet wziąć udział w zajęciach teatralnych, stworzyć własną sztukę, a następnie wystawić ją na scenie. Zależy nam na tym, żeby dzieci przychodziły na rynek razem z rodzicami i czuły, że to także ich miejsce – mówiła pełnomocniczka prezydenta miasta.

Repertuar Chorzowskiego Teatrzyku Ogrodowego można sprawdzić TUTAJ. Na nowo otwartym rynku dzieci będą mogły nie tylko oglądać spektakle Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego, ale także tańczyć zumbę i tworzyć ogromną stonogę. Te wydarzenia (i nie tylko) odbędą się w ramach akcji "Ruszmy na Rynek" podczas której na najmłodszych czekać będą bezpłatne zajęcia i warsztaty.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzowski Teatr OgrodowyprogramChorzówSztygarka2019lipiecsierpieńChorzowski Teatrzyk Ogrodowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy