AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Czwarty remis chorzowskiego Ruchu

W czwartym letnim sparingu „Niebiescy” zremisowali na wyjeździe z trzecioligowym Hutnikiem Kraków 2:2. Był to przedostatni test chorzowian przed rozpoczęciem sezonu.

Mecz dobrze rozpoczął się dla "Niebieskich". Już w 5. minucie Mariusz Idzik minął kilku rywali, przedarł się w pole karne, gdzie stanął sam na sam na sam z bramkarzem i strzałem w lewy dolny róg pokonał bramkarza. W kolejnych minutach pierwszej połowy, za sprawą Krzysztofa Świątka i Tomasza Ogara, Hutnik zdołał jednak najpierw doprowadzić do wyrównania, a następnie wyjść na prowadzenie, w meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Krakowie. Piłkarze Ruchu nie dawali za wygraną i w kolejnych minutach starali się doprowadzić do wyrównania. Dopięli swego w 74. minucie. Gola na wagę remisu zdobył Jakub Nowak.

Piłkarze chorzowskiego Ruchu zdecydowali się pojechać do Krakowa i wystąpić w meczu kontrolnym z Hutnikiem, mimo że od ostatniego czwartku protestują i nie uczestniczą w treningach okresu przygotowawczego do nowego sezonu, który wystartuje 3 sierpnia. W pierwszej kolejce Niebiescy mają się zmierzyć z Zagłębiem II Lublin. Przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, Niebiescy mają w terminarzu jeszcze jeden mecz towarzyski - z Podbeskidziem II Bielsko-Biała, zaplanowany na 27 lipca. Spotkanie ma się odbyć w Chorzowie.

Skrót meczu z Hutnikiem Kraków można zobaczyć poniżej:

Hutnik Kraków 2:2 Ruch Chorzów

Bramki: Idzik 5', Jakub Nowak 74'

Ruch:

I połowa: Lech - Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Paszek, Winciersz, Foszmańczyk, Podgórski, Rudek - Idzik.

II połowa: Smug - Dąbrowski, Iwan, Machała, Bartolewski - Jakub Nowak, Mokrzycki, Tsuleiskiri, Lazar, Bąk (65' Iwanek) - Zieliński.