REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejny festyn sanepidu w Chorzowie

Rozrywka

W Chorzowie odbył się kolejny festyn z myślą o najmłodszych w organizację którego zaangażowały się tradycyjnie służby mundurowe.

REKLAMA

Festyn od ponad 20 lat organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie. W tym roku miał szczególny charakter ze względu na stulecie istnienia służb sanitarnych w Polsce. Chorzowscy policjanci przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, można było zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle spotkać maskotkę policyjną o imieniu „Sznupek” oraz wysłuchać krótkiego koncertu Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W trakcie festynu przygotowanego przez chorzowski sanepdi można było wejść do wozu strażackiego i karetki, pograć w szachy, pomalować twarz i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach odbywających się w okolicy sceny głównej. Dzieci w przystępnej, zabawowej formie mogły poznać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i podstawy pierwszej pomocy, a także, wcielając się w strażaków, poznać mechanizmy systemów gaśniczych. Dodatkowe atrakcje dla wszystkich gości przygotowali chorzowscy policjanci. Specjalnie dla nich zaprezentowali oni używane w służbie akcesoria, radiowozy i motocykle. Każdy maluch mógł spotkać przyjaciela wszystkich dzieci, czyli „Sznupka”. Udział chorzowskiej drogówki podczas festynu był dobrą okazją do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci poza profilaktyką związaną z bezpieczeństwem w czasie wakacji również propagowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Źródło: KMP Chorzów

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary