AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Bezpieczniej nad wodą

Turystyka

Wojewódzkie władze przywróciły dofinansowanie jednostkom ratownictwa wodnego i przeznaczyły na ten cel w tym roku pół miliona złotych. Według ich zapewnień ma to sprawić, że wypoczywanie nad wodą w naszym regionie, stanie się bezpieczniejsze.

- Bezpieczeństwo mieszkańców, ale również osób, które przebywają w naszym województwie jest dla nas niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się przywrócić dofinansowanie jednostkom ratownictwa wodnego. To szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, gdy nad wodą wypoczywają tysiące osób – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Decyzja wojewódzki władz jest również realizacją postulatu jaki zgłaszali samorządowcy podczas styczniowego spotkania z władzami regionu w Żywcu. Wówczas wójtowie apelowali o wsparcie finansowe dla WOPR, które sprawuje opiekę na największym w tym rejonie zbiorniku – Jeziorze Żywieckim. Marszałek Chełstowski obiecał, że postulat ten zostanie rozwiązany w pierwszej kolejności w ramach podziału nadwyżki budżetowej.

W roku 2016 ówczesny zarząd województwa wycofał się z dofinansowania zadań realizowanych przez Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe działające na obszarze województwa śląskiego. Obecne władze, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców i turystów przebywających w naszym regionie, przywrócił dofinansowanie jednostkom ratownictwa wodnego.

Do otwartego konkursu ofert zgłosiły się trzy podmioty z województwa śląskiego. Dofinansowanie otrzyma Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Bielsku-Białej, w kwocie 210 tys. zł, Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Częstochowie, w kwocie 130 tys. złotych i Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Katowicach, w kwocie 160 tys. złotych.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


marszałekurząd marszałkowskiWOPRratownictwonad wodąbezpieczeństwodofinansowanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport