REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Waszczuk wiceprezesem Ruchu

Sport

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Nadzorczej doszło do zmian w Zarządzie Spółki.

REKLAMA

Z funkcji Prezesa Zarządu Ruchu Chorzów SA zrezygnował Jan Chrapek. Rada Nadzorcza podziękowała dotychczasowemu Prezesowi za blisko dwuletnią pracę w klubie, w tym ponad roczne sprawowanie funkcji Prezesa Zarządu.

Podczas posiedzenia podjęto również uchwałę dotyczącą powiększenia zarządu do dwóch osób, a następnie Rada Nadzorcza powołała na stanowiska Wiceprezesa Zarządu Marcina Waszczuka.

Pochodzę z Katowic-Załęża, które w czasach mojej młodości było Niebieskie. Kibicem Ruchu jestem od 6. roku życia, od ponad 40 lat. Przychodzę do Klubu w bardzo trudnej sytuacji, ale nie przyszedłem po zaszczyty. Przyszedłem walczyć o powrót naszej Legendy Bez Końca na należne jej miejsce. Bez kibiców i bez ludzi takich jak Szymon Michałek moje szanse i możliwości będą znacznie mniejsze. Zamierzam swoje doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i 30 lat pracy społecznej non-profit przełożyć na korzyść odbudowy klubu. W swoim życiu kieruję się maksymą św. Augustyna – „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

– Przechodzę pracować na rzecz Ruchu, ale przede wszystkim służyć „Niebieskim”. Wszyscy znamy trudną sytuację Klubu, szczególnie w dobie stulecia, ale nie zapominajmy, że Ruch wciąż jest najbardziej utytułowanym polskim klubem. Spróbujemy razem sprawić, aby wciąż nim był. Nie wyobrażam sobie rozwoju klubu bez zaangażowania kibiców. Jestem jednym z was, moje drzwi są dla was zawsze otwarte. Razem walczmy o Ruch – podkreślił Marcin Waszczuk.

Nowy wiceprezes Ruchu ma 46 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Ma za sobą ponad 21 lat służby w mundurze, pracując m.in. na stanowiskach dowódczych i sztabowych. Był szefem ochrony Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zdobywał również doświadczenie w pionach kontroli i administracji spółek Skarbu Państwa.

Źródło: Ruch Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescy3 ligawiceprezeszarządrada nadzorczaMarcin WaszczukJan Chrapek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka