REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ruch dalej bez prezesa. Kibice nie odpuszczą radzie nadzorczej?

Sport

W ostatnich tygodniach wydawało się, że sytuacja chorzowskiego Ruchu zaczęła zmierzać w dobrym kierunku. Wczoraj odbyło się posiedzenie rady nadzorczej klubu, celem wyboru nowego prezesa Niebieskich. Spotkanie zakończyło się niepowodzeniem, co w efekcie ponownie pogorszyło nastroje przy ul. Cichej 6.

REKLAMA

Ostatni okres dla wszystkich osób związanych z Ruchem jest prawdziwym rollercoasterem. Sytuacja klubu od kilku lat wydaje się być coraz bardziej patowa. Niebiescy od przyszłego sezonu pierwszy raz w swojej prawie 100-letniej historii wystąpią na poziomie 3. ligi. Kontakty włodarzy Ruchu z kibicami wiszą na przysłowiowym włosku. Fani wielokrotnie wyrażali swoje niezadowolenie podczas meczów drużyny, a po zakończonym sezonie rozpoczęli szereg akcji, mających na celu wywołanie zmian w strukturach klubu. Całość działań zapoczątkowało złożenie żądań, a na sile przybrały one podczas nawoływania za pomocą różnych sposób do odejścia z klubu Marka Mandli, Janusza Patermana oraz Jana Chrapka. Całej trójki nie ma już przy Cichej.

W związku z ustąpieniem wspomnianego Jana Chrapka, powstał wakat na funkcji prezesa. Klub rozpoczął rekrutację na te stanowisko. W międzyczasie zespół zainagurował przygotowania do nowego sezonu pod wodzą nowego szkoleniowca, 28-letniego Łukasza Berety. Z Cichą pożegnało się już kilku piłkarzy, natomiast nowych twarzy postanowiono szukać za pomocą test-meczu. Zawodnicy chętni do gry z erką na piersi mogli zgłosić swój udział. Dokonało tego kilkaset osób. Spośród nich wybrano około 20 piłkarzy, którzy wystąpili w rozgrywce.

Wracając jednak do funkcji prezesa, na najpoważniejszego kandydata do objęcia tego stanowiska wyrósł przedstawiciel kibiców Szymon Michałek, znany przede wszystkim z prowadzenia sektora rodzinnego dla najmłodszych fanów drużyny. Przedstawił on jednak zarządowi warunki jakie miały zostać spełnione, aby mógł objąć tę funkcję, jednocześnie deklarując wsparcie i zaangażowanie kibiców w odbudowę klubu.

Wczoraj odbyło się posiedzenie rady nadzorczej klubu, podczas którego miał nastąpić wybór prezesa. Tak się jednak nie stało. Klub w specjalnym oświadczeniu poinformował o przyczynach tej sytuacji oraz o tym, że stanowisko faktycznie zostało zaproponowane wspomnianemu Michałkowi.

Treść oświadczenia:

Oświadczenie Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz strategiczni akcjonariusze Spółki Akcyjnej „Ruch Chorzów” pragną wszystkich zainteresowanych poinformować, że działając w dobrym interesie reprezentowanej Spółki, zachowując pełną transparentność i uczciwość , biorąc  pod uwagę głos kibiców oraz mniejszościowych akcjonariuszy, przeprowadziła wybór I trenera i wybrała zgodnie z oczekiwaniami kibiców Pana Łukasza Beretę , który ma dowolność w wyborze pozostałego zespołu trenerskiego.

Również zgodnie z oczekiwaniami kibiców, zaproponowała zarządzanie Spółką Panu Szymonowi Michałkowi, godząc się na podwyższenie wynagrodzenia w stosunku do ustępującego Prezesa o 40%. Jednocześnie Rada Nadzorcza przedstawiła Panu Szymonowi Michałkowi proponowany budżet na sezon 2019/2020 w wysokości ok. 7 mln zł.

Zakładając wg oświadczenia Pana Szymona Michałka możliwość pozyskania wraz z kibicami 4 mln zł., co łącznie daje 11 mln zł, przy spłacie postępowania układowego do 30.06.2020 r. w kwocie 2,5 mln zł oraz 2 mln zł pożyczki z Miasta Chorzów, daje kwotę bezpieczną na funkcjonowanie Spółki ok. 6,5 mln zł, co na poziom 3 ligi powinno być wystarczającym budżetem.

Niestety Pan Szymon Michałek nie złożył zgody na objęcie stanowiska Prezesa.

Rada Nadzorcza ma świadomość, że zarządzanie Spółką Akcyjną jaką jest klub piłkarski nie należy do łatwych i prostych zadań, jednak pragnie przypomnieć, że w obecnym składzie działając od 2 lat, przeprowadziła skuteczne oddłużenie z kwoty 56 mln zł przeterminowanych zobowiązań bez jakichkolwiek przychodów zewnętrznych, doprowadzając do obecnej sytuacji, gdzie przeterminowane zobowiązania zewnętrzne wynoszą około 3 mln zł, co w połączeniu z najbliższymi przychodami klasyfikują Spółkę jako płynną i bez zagrożenia dalszego istnienia jako całkowite wykreślenie z rejestru, co groziło Spółce w 2017 roku, i utraty 100-letniej tradycji.

Niewątpliwie spadek do 3 ligi jest wielkim ciosem dla wszystkich sympatyków, ale można powiedzieć, że zakończyło się balansowanie czy Spółka będzie dalej istnieć, czy nie, a obecna sytuacja finansowa stawia Ruch w jednej z lepszych sytuacji wśród polskich klubów.

Należy bezustannie odbudowywać dobre imię (co obecni akcjonariusze, Rada Nadzorcza i Zarząd czynią) i ciężko pracować pozyskując nowych akcjonariuszy i sponsorów.

Jeszcze raz Rada Nadzorcza wyraża gotowość powołania Pana Szymona Michałka do Zarządu, o ile sam zechce. Rada Nadzorcza jest otwarta na przedstawienie zainteresowanym kibicom wszelkich informacji o obecnej sytuacji i przyszłości Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów.

Zgodnie z deklaracją społeczności kibicowskiej, że będą brali udział w finansowaniu Klubu, Rada Nadzorcza rekomenduje, aby na najbliższym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy do Rady Nadzorczej został powołany Pan Szymon Michałek.

Na reakcje fanów nie było trzeba długo czekać. Większość profili grup kibicowskich, w mediach społecznościowych opublikowało wpisy w których podważało wiarygodność oświadczenia. Główny zainteresowany w tej sprawie Szymon Michałek, za pośrednictwem prowadzonego fanpagea „Stadion dla Ruchu – Cicha6.com” zapowiedział wczoraj wieczorem, że dzisiaj wyda oświadczenie, w którym odniesie się do tego, które opublikowała rada nadzorcza, również zarzucając włodarzom złe przedstawienie wielu kwestii.

Źródło oświadczenia: Ruch Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescy3 ligaJanusz PatermanJan ChrapekSzymon MichałekMarek Mandlaprezesrada nadzorcza

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka