REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Raz, Dwa, Trzy... Chorzowski Teatr Ogrodowy

Rozrywka

Odliczanie do rozpoczęcia kolejnej edycji Chorzowskiego Teatru Rozrywki już się rozpoczęło. Wydarzenie ruszy już za kilka dni, bo w najbliższy piątek, 12 lipca. Na początek czeka nas koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.

REKLAMA

Organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym, odbywa się na terenie chorzowskiej Sztygarki, czyli zrewitalizowanych obiektach dawnej kopalni Prezydent. Scena główna co roku staje w stuletnim Magazynie Ciekłego Powietrza, w cieniu unikatowej zabytkowej, 42-metrowej żelbetowej wieży szybowej z 1933 roku. Od 2016 roku wydarzenia ChTO odbywają się również na scenie w Chorzowskim Centrum Kultury oraz w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie.

ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe (widownia do 300 miejsc) teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Copiątkowym, wieczornym spektaklom towarzyszą, związane z nimi tematycznie, projekcje filmowe, koncerty i wystawy. Pełny program tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ.

Mimo że Chorzowski Teatr Ogrodowy – jak sama nazwa wskazuje – to przede wszystkim spektakle teatralne, to w tym roku wydarzenie zainauguruje koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Odbędzie się on 12 lipca o godz. 19:00 w Sztygarce. Gwiazdy wieczoru nie trzeba nikomu przedstawiać. Wspólnie grają już prawie od trzech dekad. Ich nazwa miała nie kojarzyć się z żadną ideologią i doszli do wniosku, że tylko liczebniki są wolne od takich obciążeń. Chociaż uciekają od
mainstreamu, słyszeli o nich niemal wszyscy.

Tworzą muzykę, która łączy pokolenia, urzeka szczerością i prawdziwością przekazu. Zresztą dla lidera zespołu, Adama Nowaka, twórczość polega na uczciwym zadawaniu dogłębnych pytań. Tę sztukę opanował bez zarzutu. Raz, Dwa, Trzy to klasa sama w sobie. Jak zawsze będzie inteligentnie, ironicznie, poetycko... choć nie da się jednak zamknąć ich w szufladce z napisem „piosenka poetycka”. Muzycy od lat wymykają się wszelkim schematom. Ich pierwszej płyty w 1991 roku nikt nie chciał wydać, ale od wielu lat, ich każdy kolejny krążek, błyskawicznie pokrywa się (podwójną) platyną.

 

Źródło: ChTO|UM Chorzów

Fot. Raz Dwa Trzy (Facebook)

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzowski Teatr OgrodowyinauguracjaprogramkoncertRaz, Dwa, TrzyzespółChorzówSztygarka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary