REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Bereta: Przed nami pierwsze decyzje kadrowe

Sport

W pierwszym letnim sparingu „Niebiescy” zremisowali bezbramkowo z beniaminkiem II ligi, Stalą Rzeszów. Spotkanie rozegrano w Dąbrowie Tarnowskiej.

REKLAMA

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 0:0

Ruch: Smug (46 Lech) – Lechowicz (69 testowany II), testowany I (69 Kulejewski), Kulejewski (46 testowany IV), Bartolewski (46 Winciersz) – Mokrzycki (46 Nowak), Dąbrowski (69 testowany III) – testowany II (46 Siwek), Rudek (46 testowany V), testowany III (46 Nowakowski) – Idzik (46 testowany VI); trener: Łukasz Bereta.

Stal: (I połowa) Kaczorowski – Kostkowski, Szeliga, Goncerz, Sylwestrzak, Chromiński, Sierant, Ligienza, Głowacki, testowany I, testowany II; (II połowa) testowany III – Sadzawicki (60 Nawrot), Kostkowski, Sylwestrzak, Jarecki, Mozler, Reiman, Kądziołka, Pociecha, Michalik, Pląskowski; trener: Janusz Niedźwiedź.

Żółte kartki: Winciersz, testowany IV.
Czerwona kartka: testowany V za faul, 66 min. (po 3 minutach arbiter zezwolił na jego powrót do gry).

Łukasz Bereta – trener Ruchu Chorzów

Myślę, że nie było źle, zwłaszcza, że nie było z nami wszystkich zawodników. Jedno założenie zostało spełnione – zagraliśmy na zero z tyłu. Szkoda, że nie udało się strzelić, bo były ku temu okazje. Wiadomo, że gra, utrzymywanie się przy piłce, nie wyglądała idealnie. Chłopaki muszą się jeszcze lepiej poznać. Poza tym graliśmy z bardzo dobrym zespołem, który awansował do II ligi. Utrzymali trzon drużyny i jeszcze się wzmocnili. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, będziemy dalej pracować. Testowani zawodnicy dali jasny sygnał, że możemy już przystąpić do ich kontraktowania. Jeśli dalej będą tak wyglądać, o będzie dobrze. Potrzebne będzie tylko zgranie z resztą zespołu. Do Kamienia zabierzemy 24. zawodników. Zostawimy sobie jeszcze 2-3 miejsca dla kolejnych testowanych. Jeden ma pojawić się już na początku. Przed nami pierwsze decyzje kadrowe.

Mateusz Lechowicz – Ruch Chorzów

Stal była bardzo wymagającym przeciwnikiem, dobrze operującym piłką. Mieliśmy założenie, żeby zagrać na zero z tyłu i to się udało. Treningi w tej pierwszej fazie przygotowań są ciężkie, czujemy to w nogach, ale po to jest ten okres, by jak najlepiej przygotować się do sezonu i potem w meczach ligowych być gotowym do maksymalnego wysiłku. Z nowymi kolegami coraz lepiej się rozumiemy. Dużo trenujemy razem, to pozwala nam na lepsze zrozumienie na boisku. Najważniejsze, by przekładać to później na mecze.

Michał Mokrzycki – Ruch Chorzów

Remis z dobrą, zorganizowaną drużyny może cieszyć, szczególnie, że nasz zespół jest dopiero w budowie i w takim zestawieniu graliśmy pierwszy raz. Jeszcze za wcześnie, by mówić o zgraniu, bo tak naprawdę nie wiemy, kto z tych chłopaków zostanie. Ocenę zawodników testowanych pozostawię sztabowi trenerskiemu.

Tomasz Foszmańczyk – Ruch Chorzów

Pobolewa mnie trochę ścięgno Achillesa, dlatego woleliśmy dmuchać na zimne i odpuścić ten mecz. Oglądałem grę kolegów z trybun i to na pewno zupełnie inna perspektywa, z której można wyciągnąć wiele spostrzeżeń. Niektórzy prezentowali się lepiej niż na treningu, byli też tacy, którzy nieco rozczarowali, ale mam nadzieję że to był jeden jedyny mecz, gdzie im nie poszło, że były to takie pierwsze koty za płoty i teraz każde kolejne spotkania będzie lepsze. Zagrania zbyt wiele jeszcze nie widać, ale jest to taki prognostyk, który mówi, że przy tej ilości treningów będzie z tym na pewno dużo lepiej. Generalnie wydaje mi się, że nasza gra dzisiaj wyglądała lepiej niż mogliśmy się spodziewać po tych pierwszych ciężkich treningach, które mieliśmy w tygodniu. Drużyna dobrze zareagowała. Wiadomo, że piłkarsko nie jest to jeszcze to, czego byśmy chcieli, ale ze zrealizowanych założeń można być zadowolonym.

Źródło: Ruch Chorzów

 

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescyStal RzeszówsparingtestyŁukasz BeretaTomasz FoszmańczykMateusz MokrzyckiMateusz Lechowiczpiłka nożna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka