REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Granaty Rozrywki

Rozrywka

Teatr Rozrywki przygotował dla swoich widzów specjalną, wakacyjną propozycję, czyli Rozrywka GraNaTy. W pierwszy weekend lipca warto wybrać się do chorzowskiego teatru - czekają nas trzy wyjątkowe wieczory! Wystąpi Szymon Majewski i Sekcja Muzyczna Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

Galeria zdjęć


REKLAMA

5 lipca | godz. 19:00 | SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN | koncert

Długa nazwa miała przynieść im rozpoznawalność i komercyjny sukces. Zderzenie z realiami show-biznesu było zaskoczeniem. Ale zaskoczeń w Kuźni jest więcej. Zaskakujące są piosenki – często niewinne, pastiszowe, z poczuciem humoru lub niekontrolowaną nostalgią, a jednocześnie z jakąś zaskakującą, chwytającą za serce refleksją. Zaskakujące jest podejście, bo na koncertach przestrzeń pomiędzy utworami wypełniają narracja, która może przypominać stand up. Z bezpretensjonalną szczerością muzycy opowiadają o problemach, rozczarowaniach i tym, że każdy z nas ma w sobie trochę ognia PRZECIĘTNOŚCI. A wszyscy, na swój sposób, bywamy „grubi, smutni i samotni”.

6 lipca | godz. 19:00 | ONE MĄŻ SHOW | monolog Szymona Majewskiego

Majewski, na przykładzie swojego małżeństwa opowiada o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona. To złożona z przykładów i prawdziwych, zabawnych sytuacji, opowieść o uczuciu bezkompromisowym. Ciepła, ironiczna, autoironiczna, złośliwa i bardzo prawdziwa opowieść o kobiecie. Opowieść męża – zależnego od humorów żony i jej sposobu myślenia, zakochanego, mierzącego się ze współczesnymi stereotypami i popularnymi uprzedzeniami zarówno swojej żony, jak i jej koleżanek. Spektakl ilustrowany zdjęciami z historii małżeństwa państwa Majewskich. Będzie to bliski wszystkim, bardzo zabawny i oczyszczający wieczór, podczas którego widzowie staną się partnerami i świadkami zwierzeń niepoprawnie – choć i nie bez refleksji – zakochanego człowieka.

7 lipca 2019 r. | godz. 19:00 | MAMINSZYMEK | monolog Szymona Majewskiego

MaminSzymek to kolejne – po monologu One Mąż Show – nadzwyczajne spotkanie Szymona Majewskiego z publicznością. Dostajemy osobisty, wyjątkowy tekst – tym razem opisujący relacje z Jego ukochaną Mamą. Jest to rodzaj intymnego, ale też pełnego humoru i inteligencji pożegnania. Możemy się tylko domyślać, co to znaczy być matką Szymona Majewskiego, ale ta opowieść i tak zapewne przerośnie nasze najśmielsze wyobrażenia.

MaminSzymek porusza wiele naszych wspólnych spraw. Relacja Matki z Synem, PRL w tle, wojsko, szkoła i punk rock. A wszystko zapośredniczone tuż obok Och-Teatru, na warszawskiej Ochocie, gdzie wychowywał się Szymon Majewski. Wszystkie historie wydarzyły się naprawdę, choć niektórym trudno będzie w to uwierzyć.

 

Źródło: Teatr Rozrywki

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Rozrywka GraNaTyTeatr RozrywkiChorzówSzymon MajewskiSekcja Muzyczna Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy