AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Miasto wsparło Teatr Rozrywki

Miasto

By dostosować się do panujących norm, a także spełnić wymogi europejskie, Teatr Rozrywki musi do końca bieżącego roku wymienić całe oświetlenie swojej sceny. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad milion złotych. Pomóc w realizacji inwestycji postanowili chorzowscy radni, którzy przeznaczyli na ten cel 300 tys. zł.

REKLAMA

Uchwała w tej sprawie została podjęta już w maju, ale z powodu zamieszania wokół Aleksandry Gajewskiej, dyrektorki Teatru Rozrywki, jakiego byliśmy światkami w ostatnich tygodniach, dotacja mogła zostać przyznana dopiero pod koniec czerwca. Inwestycję wsparło również Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Kwota, jaką przeznaczył na ten cel chorzowski samorząd, to 300 tys. zł. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad milion złotych.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały podjętej przez chorzowskich radnych, inwestycja ma na celu "zwiększenie atrakcyjności Teatru Rozrywki dzięki wymianie oświetlenia sceny na ledowe i dostosowanie do norm europejskich". - Wymiana starego i wyeksploatowanego oświetlenia scenicznego, niespełniającego obecnych wymogów technicznych pozwoli nie tylko na poprawę efektywności energetycznej, a tym samym zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, ale także polepszy jakość efektów świetlnych realizowanych spektakli - poinformowali radni.

Nowe oświetlenie w Teatrze Rozrywki ma być w pełni gotowe w ostatnim kwartale 2019 roku.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Teatr Rozrywkioświetleniedofinansowanierada miastaChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka