REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy BMW

Na Sygnale

Każdy rodzic powinien być świadomy tego, że dzieci do określonego wieku i wzrostu należy przewozić w foteliku samochodowym. Wynika to z polskich i europejskich przepisów prawa, ale przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa. Dziecko bez fotelika, podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru jest bowiem zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia, a nawet na śmierć. Niestety, jak pokazuje ostatni przykład, nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

REKLAMA

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe BMW. W pojeździe tym, razem z kierowcą, znajdowało się aż... 10 osób. Wśród pasażerów było ośmioro dzieci, z których aż pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny 36-latek nigdy nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a pojazd, którym się poruszali, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał przeglądu. Kierowca został ukarany grzywną, a w dalszą podróż rodzina udała się komunikacją miejską, gdyż pojazd został odholowany na policyjny parking.

Za przewożenie dziecka w pojeździe w sposób niezgodnie z przepisami grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Istotniejsza od kary jest jednak świadomość narażenia dziecka na ogromne niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaBMWkierowcadzieciniebezpieczeństwozagrożenieprawo jazdybadania techniczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka