REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Na trawie śniadanie smakuje najlepiej

Rozrywka

Sobotni poranek w Parku Śląskim to przede wszystkim „Śniadanie na trawie”. Tym razem z jogą, pilatesem, Eko-spotkaniem, leżakami i hamakami, zdrowym jedzeniem, słońcem, badmintonem, różami i świetnym towarzystwem.

REKLAMA

Sobotnie poranki od początku maja rozpoczynają się w Parku Śląskim w rytmie "Slow Food". Na świeżym powietrzu chrupiąca bagietka, popijana lemoniadą, smakuje wybornie, a najprostsze babeczki są najlepszym deserem na świecie. W towarzystwie szumiących drzew i kwitnących róż zawartość piknikowego koszyka zamieni się w prawdziwą ucztę.

Do tego właśnie dążymy. Aby ludzie dostrzegali rzeczy, których być może na co dzień nie doceniają – zaznacza Kamila Okoń z Parku Śląskiego, organizatorka „Śniadania na trawie”. – Wakacje to czas odpoczynku. Dzięki temu wydarzeniu stwarzamy do tego dobre warunki bez konieczności dalekiego wyjazdu – dodaje.

Ważną częścią „Śniadań…” są organizowane przez Fundację Park Śląski i finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dziś profesor Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego poprowadził warsztat „Co nas łączy ze zwierzętami?”. – Zaproponowałem rozmowę o jakże bliskich związkach między ludźmi a zwierzętami, o życiu emocjonalnym, emocjach i moralności u ludzi i zwierząt. A ponadto chętni mogli skorzystać z uczestniczyć w eko-bingo, quizach oraz kontemplacja o naszych starszych braciach – tłumaczy profesor Skubała.

Źródło: Park Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Park ŚląskiŚniadanie na trawiewypoczynekrelaksedukacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka