REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chcesz podbić świat własnym spektaklem? Zgłoś się do Teatru Rozrywki!

Rozrywka

Obserwatorium Artystyczne Entrée po raz dziesiąty zaprasza do wzięcia udziału w konkursie dla niezależnych twórców teatralnych, gotowych zaprezentować swoją twórczość na deskach Teatru Rozrywki i zawalczyć o półroczną rezydencję, połączoną z produkcją nowego spektaklu. Zgłoszenia można wysyłać do 31 lipca.

REKLAMA

Dziesiąta edycja Obserwatorium Artystycznego Entrée – konkursu dla niezależnych twórców – w jubileuszowej odsłonie odbędzie się pod hasłem „W drodze do Niepodległej”. - Projekt Entrée został przygotowany z myślą o artystach niezależnych, działających w obszarze teatru, tańca, happeningu, instalacji, performance itp., którzy mają odwagę poddawać się krytyce i ocenie, podejmować otwartą dyskusję – chcą pytać i być pytani. Pragniemy wspierać ich dążenia, udostępniając profesjonalny sprzęt i obsługę techniczną – informuje Teatr Rozrywki.

Nagroda jest dwupoziomowa – w pierwszym etapie jury wybierze piątkę finalistów. Na tym etapie nagrodą jest prezentacja na Małej Scenie Teatru Rozrywki (w profesjonalnych warunkach, z profesjonalną obsługą) oraz kwota w wysokości 500 zł. Finaliści będą prezentować zgłoszone spektakle na scenie tatru  i wezmą udział w dyskusji, do której zapraszani są inni twórcy oraz publiczność. Będzie to okazja żeby zaprezentować się również z innej strony, porozmawiać o swojej pracy, o inspiracjach i o teatrze w ogóle.
 
Po prezentacjach, z pośród piątki finalistów Jury wybierze jednego zwycięzcę, na którego czeka nagroda-wyzwanie, czyli półroczna rezydencja w Teatrze Rozrywki, połączona z produkcją premierowego spektaklu oraz 1000 złotych.

W ramach nagrody udostępniana jest przestrzeń i pracownie Teatru, wspierając pracę laureata nad premierowym spektaklem. Teatr oferuje pomoc w produkcji dekoracji, kostiumów i niezbędnych rekwizytów. A sam spektakl przygotowywany jest tak, by był jak najbardziej „mobilny”, by można go było pokazywać na przeglądach, konkursach i jeździć z nim po kraju, czy po świecie.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


W drodze do NiepodległejObserwatorium Artystyczne EntréekonkursTeatr Rozrywki2019zgłoszenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka