REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Oficjalna prezentacja kandydatury IAAF World Relays Silesia 2021 w Monaco

Sport

W niedzielę, 9 czerwca podczas obrad Rady IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) w Monaco miały miejsce oficjalne prezentacje kandydatur do organizacji IAAF World Relays w roku 2021. Swoje propozycje przedstawiły Jokohama i Śląskie ze Stadionem Śląskim, jako miejscem rozgrywania imprezy. Decyzja, kto zorganizuje mistrzostwa świata w maju 2021 roku ma podjąć Rada IAAF w sierpniu tego roku.

REKLAMA

Województwo Śląskie wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Stadionem Śląskim złożyło wcześniej aplikację do organizacji #Silesia 2021 IAAF World Relays. Teraz przyszedł czas na prezentację kandydatury przed Radą IAAF, która będzie decydować w głosowaniu komu przyzna organizację mistrzostw.

W obecności prezydenta IAAF Sebastiana Coe kandydaturę Mistrzostw Świata w sztafetach w 2021 roku na Stadionie Śląskim przedstawiał Marek Plawgo. Polski Związek Lekkiej Atletyki reprezentowali: prezes Henryk Olszewski oraz dyrektor ds. międzynarodowych Piotr Długosielski, a Stadion Śląski prezes spółki Krzysztof Klimosz. Przed kandydaturą #Silesia 2021 prezentowała się też Jokohama - organizator tegorocznych MŚ w sztafetach.

- Nasza prezentacja była bardzo dobrze przygotowana, czego dowodem są pochlebne głosy, które padły m.in. ze strony Norwega Sveina Arne Hansena, prezydenta European Athletics, czyli Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki, czy Alberto Juantoreny, słynnego zawodnika trenowanego przed laty przez polskiego szkoleniowca. Pamiętajmy jednak, że Japończycy znani są z perfekcyjnej organizacji i dobrze przygotowanej infrastruktury. Naszymi atutami są z pewnością: sam obiekt - Stadion Śląski i jego położenie w aglomeracji - powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

- Podkreślaliśmy w prezentacji, że ta impreza powinna trafić także do Europy, bo poprzednie edycje odbywały się poza Starym Kontynentem. Zrobiliśmy wszystko, żeby pokazać wszystkie atutu Stadionu Śląskiego i regionu. Jestem dobrej myśli i wierzę w to, że otrzymamy organizację tej imprezy – dodał prezes spółki Stadion Śląski Krzysztof Klimosz.

W gronie ponad dwudziestoosobowej Rady IAAF zasiadają m.in. tacy znani sprzed lat sportowcy, jak

Serhij Bubka, jeden z najsłynniejszych tyczkarzy w historii, reprezentant ZSRR i Ukrainy, mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata i Europy; Alberto Juantorena, kubański lekkoatleta, sprinter i średniodystansowiec; dwukrotny mistrz olimpijski w biegach na 400 m i 800 m, czy Nawal El Moutawakel, marokańska lekkoatletka, płotkarka specjalizująca się w biegu na 400 m, mistrzyni olimpijska.

- Prezentacja naszej oferty w Monaco to kolejny ważny etap w drodze do organizacji Mistrzostw Świata w sztafetach w 2021 roku. Atutem naszym jest nowoczesny i funkcjonalny obiekt, który w krótkim czasie zyskał dobrą opinię w środowisku lekkiej atletyki. Dodatkowo liczba mieszkańców aglomeracji, jak też frekwencja na Stadionie Śląskim podczas organizowanych wydarzeń gwarantują wspaniałą atmosferę – podkreślił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Pierwsze trzy edycje MŚ w sztafetach odbyły się w stolicy Bahamów – Nassau, czwarta w tym roku w Jokohamie, gdzie polska sztafeta pań 4x400 m zdobyła złoty medal. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty Ersetic mogłyby więc bronić złotego medalu podczas imprezy na Stadionie Śląskim. Dotychczas reprezentacja Polski zdobyła na tych mistrzostwach 6 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy.

Decyzja, kto zorganizuje imprezę w maju 2021 roku ma podjąć Rada IAAF w sierpniu tego roku.

Źródło: Stadion Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


lekkoatletykaStadion ŚląskiMonacoIAAF World RelayssportJakub ChełstowskiHenryk OlszewskiKrzysztof Klimosz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli