REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nadchodzi Scenozstąpienie! Podpowiadamy jak dojechać i gdzie zaparkować

Miasto

Już w najbliższą niedzielę (9 czerwca) na Stadionie Śląskim odbędzie się impreza organizowana pn. „Miuosh, Jimek, Smolik, NOSPR – Scenozstąpienie”. Podpowiadamy jak dostać się na miejsce i jakich utrudnień należy się spodziewać.

REKLAMA

Organizatorzy imprezy zachęcają, by przyjechać do Parku komunikacją miejską. W dniu koncertu zostanie uruchomionych wiele nowych linii, a dotychczas kursujące zwiększą częstotliwość kursowania. Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. Policja przypomina z kolei, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych.

Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w trzech strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w strefie Parkingowej P8, zgodnie z mapą i rozpiską zamieszczoną poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ebilet.pl do 9 czerwca do godziny 10:00. Po zakupie biletu parkingowego, należy go wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.

W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy. Liczba miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest jednak ograniczona i wynosi ok. 1600 miejsc, a po osiągnięciu tego limitu, wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte.

OBJAZDY

Na czas trwania imprezy w naszym mieście wprowadzone zostaną następujące objazdy:

- w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godz. 16), Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, będzie można parkować pojazdy na tzw. "jodełkę";

- ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej (od godz. 16);

- zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach (od godz. 16).

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA I AUTOBUSOWA

Tramwaje Śląskie – 9 czerwca:

- uruchomienie linii nr 0 ze zwiększoną częstotliwością kursowania, która funkcjonować będzie na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic: rejon NOSPR, przy centrum handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku - Legendia);

- dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 wprowadzone zostanie zwiększenie oferty (dodatkowe kursy, zwiększenie pojemności taboru).

Autobusy ZTM – 9 czerwca:

- linie autobusowe 820, 830, 840 – od 17:00 obowiązywać będzie dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz uruchomieniem dodatkowych kursów dla linii 820 i 840;

- linie autobusowe 138 i 674 – uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec (odjazdy z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska – odległość od bram stadionu ok. 350 m);

- linia autobusowa 808 – z centrum Katowic uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonym wydarzeniu, zapewniając odwóz do miast: Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

Komunikacja autobusowa 9 czerwca – objazdy:

Od ok. 15:00 dla linii autobusowych nr: 7, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie trasa objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku Dąb Kościół skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO. Autobusy tych linii obsługiwać będą wszystkie rozkładowe przystanki, zmiana dotyczyć będzie wyłącznie trasy przejazdu z uwagi na czasową organizację ruchu drogowego.

Komunikacja publiczna dla uczestników koncertu „Scenozstąpienie” będzie darmowa!

Publiczność jest zwolniona z obowiązku uiszczania opłat za przejazd komunikacją miejską od godziny 17:00 dnia 9 czerwca do godziny 1:00 dnia 10 czerwca. Dokumentem uprawniającym do przejazdu bezpłatnego jest bilet na wydarzenie „Scenozstąpienie”.

Źródło: Park Śląski/KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park ŚląskiStadion Śląskiimprezakoncertczerwiec2019objazdykomunikacjaChorzówMiuoshJimekSmolikNOSPRScenozstąpienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli