REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Dyrektorka Teatru Rozrywki zwolniona za brak lojalności

Kultura

Aleksandra Gajewska została wczoraj zwolniona z pełnienia funkcji dyrektora Teatru Rozrywki, ponieważ nie była lojalna wobec wojewódzkich władz. Taką informację znajdziemy w uzasadnieniu decyzji podjętej przez marszałka Jakuba Chełstowskiego. Sprawa ma związek z nagraniem prywatnej rozmowy, zarejestrowanej przed konferencją prasową dotyczącą premiery Hotelu Westminster, a opublikowanej przez dziennikarzy portalu Silesia24.

REKLAMA

Aleksandra Gajewska pełniła swoją funkcję od września ub.r. Odwołanie dyrektorki chorzowskiego teatru jest związane z opublikowaniem przez dziennikarzy portalu Silesia24 prywatnej rozmowy, jaką odbyła z reżyserem Jerzym Bończakiem, przed konferencją prasową dotyczącą premiery farsy Raya Cooneya pt. „Hotel Westminster”.

Reżyser spektaklu spytał Aleksandrę Gajewską o to, kto zasiadł na widowni. Dyrektorka odpowiedziała, że są tam „trzy dziewczyny z biura prasowego urzędu marszałkowskiego”, które „są super”. Po chwili dodała, że przyszli także ludzie z wydziału kultury. Jerzy Bończak w niecenzuralnych słowach zapowiedział, że zaraz powie im do słuchu.

Aleksandra Gajewska odpowiedziała na to: „Nie rób nam tego. Oni nie mają poczucia humoru”. „Ja ich pie...” - odpowiedział Jerzy Bończak. „Ty tak, a my?” - zakończyła była dyrektorka Teatru Rozrywki. Całość została zarejestrowana bez wiedzy rozmówców przez portal Silesia24, a następnie opublikowana na jego łamach.

Urząd marszałkowski zwolnił dyrektorkę Teatru Rozrywki z pełnionej funkcji, tak tłumacząc swoją decyzję: „Prezentowana postawa Pani Aleksandry Gajewskiej, występującej jako Dyrektor Teatru Rozrywki, nie licowała z godnością i funkcją piastowaną przez tę osobę, gdyż reprezentowała ona w tym czasie jednostkę podległą Zarządowi Województwa, będącą instytucją kultury Województwa Śląskiego" – czytamy w komunikacie.

- "Ponadto zachowanie Pani Dyrektor nie mieściło się w przyjętej i powszechnie rozumianej lojalności wobec pracodawcy. Poziom dyskusji i brak stanowczej reakcji, skutkującej natychmiastowym zakończeniem rozmowy, może budzić poważne wątpliwości co do postawy godnej reprezentowania tak znanej i szanowanej o dużej renomie w środowisku artystycznym jednostki samorządu, jaką jest Teatr Rozrywki w Chorzowie" – uzasadnia urząd marszałkowski.

Chorzowianie, w tym przedstawiciele lokalnego samorządu, sprzeciwiają się decyzji władz województwa. Dziś rano ruszyła zbiórka podpisów pod petycją, która ma trafić na ręce marszałka.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Aleksandra GajewskaChorzówTeatr Rozrywkizwolnienieurząd marszałkowskimarszałekpetycja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła