REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Święto najmłodszych, czyli chorzowski Dzień Dziecka

Rozrywka

Jak co roku, 1 czerwca pod Szybem Prezydent świętować będziemy Dzień Dziecka. Przedstawienia teatralne, animacje, pokazy, dmuchańce i foodtrucki to tylko część z zaplanowanych atrakcji.  Huczna celebracja Dnia Dziecka to jedno z tych wydarzeń, które na stałe wrosły już w miejską tkankę. Pierwszoczerwcowe imprezy pod Szybem Prezydent odbywają się regularnie, od lat.

REKLAMA

Zaczynaliśmy od Festiwalu Baniek Mydlanych, który dziś jest już tylko jednym z wielu punktów programu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Z każdym rokiem atrakcji przybywa, tak będzie i tym razem. W tym roku świętować będziemy również 2 czerwca.

W ramach obchodów Dnia Dziecka organizatorzy zaplanowali między innymi: spotkanie z baśnią i muzyką pn. „Czterej muzykanci z Bremy i inne zwierzaki” w wykonaniu Teatru Lufcik na Korbkę, przedstawienie „Koziołek Matołek i jego przygody”, pokaz zumby dla dzieci, animacje i pokazy służb mundurowych. Do tego do dyspozycji uczestników będą dmuchańce, foodtrucki, stoiska z watą cukrową i popcornem. Głównym punktem wydarzenia będzie wspólne puszczanie baniek mydlanych o godzinie 15:30. 

Chorzowski Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, w godzinach 13-17 przy Szybie Prezydent. A to nie koniec świętowania. Tego samego dnia Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych na biletowany spektakl pt. „Mała Syrenka” w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego TENDI i Grupy taneczno-baletowej „Happy” o godz. 15. Z kolei Muzeum w „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” o godzinie 16 rozpocznie się również dwudniowe wydarzenie „Z orężem przez wieki”, gdzie będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne z różnych okresów historycznych. 2 czerwca w Legendii – Śląskim Wesołym Miasteczku organizowany jest Dzień Dziecka od A do Z, czyli impreza z Radiem ZET. 

Dzień Dziecka będzie też okazją do przedstawienia pierwszych stypendystów Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków. O utalentowanych młodych chorzowianach opowiedzą ich mentorzy: Piotr Naliwajko, Aleksandra Gajewska, Tomasz Mich, Aleksandra Kanior, Kamil Baron i Katarzyna Gojny podczas konferencji prasowej, zaplanowanej na piątek, 31 maja, o godzinie 10:00, w Pracowni Rysunku i Malarstwa Miejskiego Domu Kultury Batory (ul. Batorego 6). 
Chorzowska Kapela Dobrych Uczynków to składająca się z przedstawicielek i przedstawicieli świata lokalnej kultury, sportu czy polityki, grupa, która działalność charytatywną zainicjowała w grudniu ubiegłego roku koncertem kolęd i pastorałek „Calendae”. 

Źródło: Centrum Integracji Międzypokoleniowej

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Centrum Integracji MiędzypokoleniowejDzień DzieckaMagdalena Sekułarozrywkazabawaedukacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

WYDARZENIA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli