AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Z biletem na Stadion możesz zwiedzić skansen

Kultura

Masz bilet na wydarzenie, które odbywa się na Stadionie Śląskim? Chcesz przy okazji zwiedzić znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Od maja posiadacze biletu na wydarzenia organizowane przez Stadion mogą zwiedzać skansen za 5 zł.

REKLAMA

To efekt umowy o współpracy pomiędzy Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” a Stadionem Śląskim, która właśnie weszła w życie. Dzięki temu, każdy, kto zakupił bilet na koncert (lub inne wydarzenie, które organizuje Stadion) będzie mógł zobaczyć niezwykłą ekspozycję muzealną w cenie 5 zł.

­– Z naszych obserwacji wynika, że wiele osób przyjeżdża, zwłaszcza na koncerty, wiele godzin przed ich rozpoczęciem. Właśnie z myślą o tych osobach podjęliśmy współpracę ze Stadionem, choć, rzecz jasna, do naszego Muzeum zapraszamy wszystkich – mówi Artur Madaliński, dyrektor MGPE w Chorzowie.

Jeden bilet na imprezę odbywającą się na Stadionie pozwala na wejście do skansenu jednej osoby. Można go wykorzystać dzień przed imprezą, w dniu imprezy lub dzień po imprezie odbywającej się na Stadionie Śląskim. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy odwiedzają Chorzów i chcą – przy okazji, na przykład, koncertu – spędzić czas w wyjątkowych miejscu. Ekspozycję Muzeum tworzy dzisiaj ponad sto drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Wśród nich, oprócz chałup i zagród z różnych części województwa śląskiego, znaleźć można unikalny wiatrak z Grzawy oraz obiekty sakralne: rzymskokatolicki kościół z Nieboczów (1791r.) i ewangelicki kościół z Bytomia-Bobrka (1932r.). Bilet do Muzeum uprawnia też do zwiedzania wystaw stałych i czasowych. Na terenie skansenu znajduje się także zabytkowa Karczma u Brożka, serwująca, między innymi, tradycyjne dania kuchni regionalnej.

W okresie od maja do sierpnia Muzeum czynne jest w godzinach od 9.00 do 19.00 (wtorek-piątek) i od 10.00-20.00 (sobota-niedziela). Szczegółową informację na temat godzin otwarcia i cennika można znaleźć na tronie MGPE: http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/godziny-otwarcia/

Najbliższy koncert na Stadionie Śląskim odbędzie się 9. czerwca, o godzinie 18.00. Wystąpią Miuosh, Jimek, Smolik i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Stadion ŚląskiSkansenkulturarozrywkabiletwstępPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli