AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Radni za dofinansowaniem chorzowskich kościołów

Sesje Rady Miasta

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta przeznaczono środki na wykonanie prac konserwatorskich w siedmiu chorzowskich kościołach. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad pół miliona złotych.

Radni zdecydowali się dofinansować prace konserwatorskie polegające na montażu rusztowań, naprawie i konserwacji ceglanej elewacji, naprawie węgarków okiennych, naprawie i konserwacji cokołu z piaskowca, demontażu rusztowań oraz pracach porządkowych w kościele pw. św. Marii Magdaleny, zlokalizowanym przy ul. Bożogrobców 31 w Chorzowie. Na ten cel przeznaczono 70 tys. zł.

Podjęto także uchwałę w sprawie przyznania dotacji celowej z budżetu miasta na dofinansowanie prac konserwatorskich polegających na renowacji witraży w kościele pw. św. Floriana, położonym w Chorzowie przy ul. Konrada Szwedy 1. Dofinansowanie z urzędu przekazane na ten cel będzie wynosić 40 tys. zł.

Radni przyznali także dotację celową z budżetu miasta na dofinansowanie prac konserwatorskich polegających na montażu i demontażu rusztowań, naprawie i konserwacji elewacji ceglanej, naprawie węgarków okiennych, naprawie i konserwacji cokołu z piaskowca oraz pracach porządkowych w kościele Wniebowzięcia N.M.P. położonym w Chorzowie przy ul. Farnej 3. Dofinansowanie będzie wynosić 90 tys. zł.

W trakcie obrad podjęto również uchwałę w sprawie przyznania dotacji celowej z budżetu miasta na dofinansowanie prac konserwatorskich polegających na montażu i demontażu rusztowań do wykonania prac konserwatorskich oraz renowacji kamiennej elewacji kościoła pw. św. Józefa, zlokalizowanego przy ul. Łagiewnickiej 17 w Chorzowie. Będzie ona wynosić 150 tys. zł.

Kolejną decyzją było podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej na dofinansowanie prac konserwatorskich polegających na okresowej konserwacji poszycia dachu ścian nawy głównej i zakrystii oraz na remoncie kamiennego cokołu wg programu w kościele pw. św. Wawrzyńca, położonym w Chorzowie przy ul. Konopnickiej 29. Miasto przeznaczy na ten cel 72 tys. 500 zł.

Radni zdecydowali też o przyznaniu dotacji celowej z budżetu miasta na sfinansowanie prac konserwatorskich przy dachach i krzyżach wychodzących na wieże kościoła im. Elżbiety oraz opracowaniu dokumentacji dla kościoła zlokalizowanego przy ul. Powstańców 13 w Chorzowie. Na ten cel przeznaczono 99 tys. 750 zł.

Ostatnią decyzją, dotyczącą dotyczącą dofinansowania prac konserwatorskich w kościołach, było przekazanie 60 tys. zł na hydroizolację schodów bocznych, skuciu i utylizacji zniszczonych schodów, izolacji przeciwwilgociowej, a także przygotowaniu do ukończenia nowych schodów kościoła pw. św. Antoniego, zlokalizowanego przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Chorzowie.

Podczas dzisiejszej sesji radni przekazali na renowację kościołów łącznie 582 tys. 250 zł.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


renowacje kościołówprace konserwatorskieChorzówrada miastasesja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława