AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Piękno ukryte w rysach twarzy

Kultura

Już wkrótce czeka nas kolejna wystawa w Galerii Spełnionych Marzeń. Tym razem w Klubie Pokolenie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Młodzieżowej 29 będzie można podziwiać prace Bogumiły Pacyny. Wernisaż odbędzie się 8 marca.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kuratorem i organizatorem wszystkich wystaw w Galerii Spełnionych Marzeń jest Krzysztof Łazikiewicz. Dlaczego zdecydował się nazwać galerię w taki sposób? - Ponieważ w tym miejscu spełniają się marzenia artystów o wrażliwych odbiorcach i zaistnieniu w świecie sztuki. Spełniają się też marzenia organizatorów o pokazaniu czegoś pięknego mieszkańcom naszego miasta, a także samych chorzowian, o uczestniczeniu w wydarzeniach dających możliwość obcowania ze sztuką, zobaczenia czegoś wartościowego, i spotkania ludzi mających podobne zainteresowania – tłumaczy Krzysztof Łazikiewicz.

Wernisaż prac Bogumiły Pacyny odbędzie się 8 marca (piątek) o godz. 18:00 w Klubie Pokolenie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Młodzieżowej 29. Autorka wystawy urodziła się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Posługuje się różnymi technikami, takim jak olej, akryl, akwarela oraz pastel, który w szczególny sposób współgra z jej wrażliwością artystyczną. Jak sama przyznaje, najbardziej inspiruje ją człowiek, a dokładniej rzecz ujmując, ukryte w rysach twarzy lub sylwetkach piękno, szczególnie to niedoskonałe. Baczne przyglądanie się ludziom pozwala jej odkrywać to, co zwykle, na pierwszy rzut oka, niewidoczne, a niezbędne do tego, by powstał portret wyjątkowy.

Tematów do wielu prac dostarcza jej od lat życie toczące się na krakowskim rynku W ten sposób powstaje niepowtarzalna galeria ludzi, których jak uważa artystka, łączy magia tego miejsca. Motywem rozpoznawczym jej twórczości stały się dzieci karmiące gołębie. - Chętnie podejmuję temat dziecka w jego naturalnych pozycjach, zachowaniach. Unikam pozowanych ujęć, uważam, że bezpowrotnie zabierają szczerość przekazu. Radość sprawiają mi gołębie, które często pojawiają się w mojej twórczości – zaznacza Bogumiła Pacyna.

Artystka ma za sobą kilka wystaw indywidualnych oraz wiele wystaw zbiorowych, organizowanych wspólnie z Grupą Plastyczną Krajcok’12, której jest członkiem, a także w ramach Międzyregionalnego Programu pn. "Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne". - Od lat przyglądam się ludzkim postaciom, wnikam w ich twarze, studiuję spojrzenia. Upływający czas utwierdza mnie w przekonaniu, że samo podobieństwo nie czyni portretu prawdziwym – mówi o swojej twórczości artystka. - Jeśli maluję natomiast kwiaty, to róże. Lubię, gdy nabierają w swe płatki światło, wtedy prezentują się najpiękniej - dodaje.

Wystawa potrwa do 12 kwietnia.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Galeria Spełnionych MarzeńKrzysztof ŁazikiewiczChorzówwernisażKlub PokolenieChSMChorzowska Spółdzielnia MieszkaniowaterminBogumiła Pacynawystawa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji