REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

10 kilometrów z Pól Marsowych na Stadion Śląski

Rozrywka

Około 2700 osób pobiegnie w niedzielę w Biegu Wiosennym z metą na Stadionie Śląskim. To największa impreza biegowa w naszym województwie w pierwszej połowie tego roku.

REKLAMA

Zawodnicy rozprawią się z 10-kilometrową pętlę, która rozpocznie się na Polach Marsowych. Trasa nie jest łatwa – zawodnicy maja do pokonania kilka wymagających podbiegów.

Park Śląski jest i płaski i górzysty. Metę mamy usytuowaną na Stadionie Śląskim, więc końcówka na pewno jest płaska, bo biegniemy po bieżni. Jestem przekonany, że wiele osób będzie zadowolonych z tego, że trasa jest powtarzana. Poza tym, jest ciekawa, posiada też atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Biegacze będą mieli możliwość porównania swoich ubiegłorocznych wyników z tegorocznymi. Osoby, które trenowały regularnie, na pewno poprawią swoje rekordy życiowe i tego wszystkim na starcie będziemy życzyć – mówi August Jakubik, który od wielu lat pomaga w organizacji imprez biegowych na terenie Parku Śląskiego.

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (8 marca od godziny 16 do 19, 9 marca od godziny 12 do 19, 10 marca od godziny 7 do 9.30). Będzie w nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych. Dla zawodników przygotowano bardzo atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. 

Dzień przed startem głównym odbędzie się bieg dla dzieci. Może w nim wystartować 250 dzieci. Podczas biegu głównego kibice bramami 1A i 9 będą mogli wejść na Stadion Śląski.Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: https://tubachorzowa.pl/aktualnosci/czytaj/7663-bieg-wiosenny-dla-dzieci

Staramy się zawsze zadbać o zawodników jak najlepiej. Mamy przygotowane ciekawe pakiety startowe i myślę, że to skusi ludzi do tego, żeby w Parku Śląskim po raz kolejny wystartowały trzy tysiące osób. Podsumowując: mamy dobry produkt, który z pewnością spodoba się odbiorcom – zapewnia Jakubik.

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


Bieg WiosennyChorzówPark ŚląskiPola Marsowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny