REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Festiwal baśni i legend śląskich

Rozrywka

Kto na Śląsku nie słyszał o beboku? Stwór, którego zna chyba każdy ślonski bajtel, tym razem – niczym upiór w operze – postanowił zadomowić się w teatrze! Chcąc propagować śląską kulturę i tradycję, przypomnieć śląskie baśnie i legendy oraz rozwijać talenty i zainteresowania dzieci, Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego, Szkoła Podstawowa nr 14 i Chorzowskie Centrum Kultury organizują I Festiwal Teatralny Baśni i Legend Śląskich „Bebok w Teatrze”, który odbędzie się już 11 marca w Starochorzowskim Domu Kultury.

REKLAMA

Podczas Festiwalu uczniowie szkół podstawowych z województwa śląskiego będą mogli zaprezentować na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury swoją interpretację wybranej baśni bądź legendy śląskiej. Wszystkie występy będzie oglądać profesjonalne jury, które wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych – klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.
„Beboka w teatrze” swym patronatem objął Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Chorzów. Partnerem projektu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Festiwalu Teatralnym serdecznie zapraszamy do wysyłania kart zgłoszeń na adres: bebokwteatrze@gmail.com , które dostępne są na stronie Bractwa Oświatowego oraz Szkoły Podstawowej Nr 14 w Chorzowie. Bieżące informacje na stronie Bractwa Oświatowego w zakładce „Bebok w Teatrze”: http://oswiata.zg.org.pl/projekty/bebok-w-teatrze.

Informacje: agnieszka_w@chck.pl, 32/2473956

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


Festiwal baśni i legend śląskichChorzówSDKinterpretacje legendI Festiwal Teatralny Baśni i Legend Śląskich „Bebok w Teatrze”

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny