AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Podsumowujemy 5. sesję rady miasta

Sesje Rady Miasta

Dziś (28 lutego) radni spotkali się po raz piąty w tej kadencji. Przedstawiamy najważniejsze punkty posiedzenia.

Podczas 5. sesji rady miasta podjęto 4 uchwały zmieniające nazwy chorzowskich szkół. Wraz z wejściem ich w życie Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka przy ul. Dąbrowskiego 41 w Chorzowie będzie się nazywać: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Dąbrowskiego 41 w Chorzowie. Na I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego przy ul. Dąbrowskiego 36 w Chorzowie będziemy natomiast mówić "Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego przy ul. Dąbrowskiego 36 w Chorzowie”. Zmienią się również nazwy Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej przy ul. Harcerskiej 2 w Chorzowie i Szkoły Policealnej dla Dorosłych, wchodzącej w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Urbanowicza 2 w Chorzowie. Będą one nosić nazwę Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Harcerskiej 2 w Chorzowie oraz Szkoły Policealnej Nr 1 w Chorzowie.

To nie koniec zmian dotyczących chorzowskiej oświaty. Radni zdecydowali o wyłączeniu Szkoły Policealnej Nr 2 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Urbanowicza 2 w Chorzowie, informując o zamiarze jego likwidacji. Podjęto też uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz granic obwodów publicznych szkół podstawowych działających w Chorzowie, jaki będzie obowiązywać od 1 września 2019 roku.

Radni dyskutowali także nad dokonaniem poprawek w Statucie Miasta Chorzów. Jacek Nowak zaproponował, by wydłużyć maksymalny czas wystąpienia podczas sesji rady miasta z 5 minut (pierwsze wystąpienie) i 3 minut (drugie wystąpienie), do 7 i 5 minut. Wniosek nie przeszedł jednak, większość radnych opowiedziała się za pozostaniem przy starych zasadach.

Ważnym punktem sesji było również uhonorowanie Anny Knysok medalem „Za zasługi dla miasta Chorzowa”. Obecna dyrektorka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie już wkrótce odejdzie na emeryturę i przestanie pełnić tę funkcję. Rada miasta powołała dziś nową komisję konkursową, która wyłoni następcę dyrektorki. W skład komisji weszli: Halina Hiltawska, Mariola Roleder, Krzysztof Karaś i Anna Knysok.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


sesja rady miastamedal za zasługiAnna Knysokzmiana nazw szkółdyrektorZSMChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława