REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Więcej mieszkań to większa liczba mieszkańców

Miasto

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Chorzów jest jednym z nielicznych miast województwa śląskiego, w którym zanotowano wzrost liczby mieszkańców. Jest on co prawda symboliczny, ponieważ populacja naszego miasta zwiększyła się o zaledwie 37 osób, ale niewykluczone, że w kolejnych latach, trend ten zostanie zachowany. Jeżeli tak się stanie, będzie można mówić o sporym sukcesie lokalnych władz.

REKLAMA

Wśród gmin z terenu górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii, w których w ostatnim roku ubyło od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset mieszkańców, wymienić można m.in. Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, czy Bytom. Wzrost liczby ludności to w dzisiejszych czasach prawdziwa rzadkość, w miastach naszego województwa. Oprócz Chorzowa, korzystną statystyką w tym zakresie mogą się poszczycić jedynie nieliczne z nich, takie jak Żory czy Tarnowskie Góry.

Czemu zawdzięczamy więc przyrost liczby mieszkańców? Na pewno wpływ na taki stan rzeczy mają nowe budynki mieszkalne, które w ostatnich miesiącach powstały na terenie Chorzowa. W ubiegłym roku do użytku oddano budynek przy ul. Truchana 56, gdzie wprowadziło się 18 rodzin. Jeszcze większa inwestycja została przeprowadzona przy ul. Kościuszki, gdzie utworzono aż 61 nowych mieszkań, z czego 16 komunalnych. To jednak nie koniec tego rodzaju inwestycji.

Władze miasta zamierzają w dalszym ciągu inwestować w mieszkalnictwo komunalne. Kolejne takie przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy ul. Żeromskiego, gdzie według założeń ma powstać 61 nowych lokali. Największa tego rodzaju inwestycja w Chorzowie czeka nas jednak gdzie indziej. Już niebawem ruszy budowa niemal 80 mieszkań przy ul. Karola Miarki 40. Wyzwanie będzie spore, ponieważ lokale znajdą się w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu działał szpital.

- Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę. Po przebudowie będzie się tutaj mieszkało bezpiecznie i wygodnie - zapewnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Inwestycja kosztować będzie ponad 17 milionów złotych z czego 45 proc. kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. Dwa nowe budynki mieszkalne powstają również przy ul. Lwowskiej. W każdym z nich znajdzie się od 25 do 40 mieszkań. Ta inwestycja prowadzona jest jednak nie przez władze miasta, a przez dewelopera. Całkowita powierzchnia użytkowa mieszkań ma tam wynieść od 1600 do 2400 m kw.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzównowe mieszkaniaul. Żeromskiegoul. Miarkiul. Truchanaul. Lwowskawzrost liczby ludnościGUS

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji