AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Porażka "Niebieskich" w Jeleniej Górze

Niestety 2019 rok nie układa się po myśli szczypiornistek KPR Ruch Chorzów. "Niebieskie" po raz kolejny doznały porażki, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z KPR-em Jelenia Góra 22:30 (14:15).

Kontuzje to aktualnie największa zmora drużyny Krzysztofa Przybylskiego, która w tym roku jeszcze nie zdołała wygrać w ramach rozgrywek PGNiG Superliga. Wyjazdowe spotkanie z KPR-em Jelenia Góra to bezpośrednie starcie o 9. miejsce w tabeli, gdyż przed spotkanie oba zespoły dzieliło zaledwie sześć punktów.

Od początku to "Niebieskie" były zmuszone, żeby "gonić" wynik i za każdym razem, kiedy zdołały wyrównać, rywalki ponownie "uciekały" na kilka bramek różnicy. W 25. minucie spotkania gospodynie prowadziły już 14:10, a "Niebieskie" w przeciągu trzech minut zdołały zdobyć trzy bramki z rzędu autorstwa Marceliny Polańskiej, Agnieszki Piotrkowskiej i Natalii Doktorczyk i na przerwę schodziły przegrywając zaledwie jedną bramką (14:15).

Początek drugiej połowy to Wykorzystany rzut karny przez Doktorczyk i remis po 15. Niestety były to jedyne dobre wieści dla podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego w tej części spotkania. Szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra szybko odskoczyły na trzy bramki różnicy, a z każdą kolejną minutą powiększały swoją przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Jeleniej Góry 30:22, dzięki czemu odskoczyły na 9 punktów różnicy w tabeli PGNiG Superliga, umacniając się na 9. miejscu.