REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Park Śląski wciąż bez prezesa

Miasto

Pierwszy konkurs na stanowisko prezesa Parku Śląskiego pozostał nierozstrzygnięty. Rada nadzorcza, nie uzasadniając swojej decyzji, postanowiła już o rozpisaniu kolejnego. Wymagania stawiane przed kandydatami zostały poszerzone.

REKLAMA

Zwycięzca konkursu zastąpi na stanowisku Anetę Moczkowską, która zrezygnowała z pełnienia tej funkcji w listopadzie ub.r. Wg nieoficjalnych informacji faworytem w wyścigu o fotel prezesa Parku miał być Tomasz Szpyrka, katowicki radny ugrupowania Marcina Krupy. Te doniesienia nie potwierdziły się jednak, o czym świadczy fakt, że pierwszy konkurs na to stanowisko pozostał nierozstrzygnięty.

Jakie wymagania stawiane są przed kandydatami? Biorący udział w konkursie powinni mieć wyższe wykształcenie oraz co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzyletni na stanowiskach kierowniczych. W zgłoszeniu należy przedstawić na piśmie koncepcję kierowania spółką, ze szczególnym uwzględnieniem określenia źródeł finansowania. W wymaganiach wymieniono także doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków z funduszy publicznych i komercyjnych, w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a także w realizacji inwestycji oraz w zakresie nadzoru nad inwestycjami.

W nowo rozpisanym konkursie pojawiły się też nowe wymagania, a wśród nich udokumentowane doświadczenie w realizacji inwestycji lub nadzoru nad inwestycjami o budżecie powyżej 10 mln zł oraz udokumentowane wykształcenie wyższe inżynieryjne dla specjalności budowlanych. Jak czytamy w dokumencie, kandydat powinien posiadać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub drogowej.

Czy tym razem uda się znaleźć kandydata, który spełni wymagania stawiane przez radę nadzorczą? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w połowie przyszłego miesiąca. Termin składania aplikacji upływa 7 marca.

 

Fot.: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park Śląskiprezeskonkursnierozstrzygniętyaplikacjewymaganiatermin

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny