REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Przyznano medale za zasługi dla miasta

Miasto

Podczas wczorajszej sesji rady miasta przyznano medale za zasługi dla Chorzowa. Otrzyma je podpułkownik Robert Jańczuk, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie i Grzegorz Gowarzewski, wieloletni prezes Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA

Podpułkownik Robert Jańczuk jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w Chorzowie w Szkole Specjalistów Wojsk Radiotechnicznych, gdzie pełnił ją jako Wykładowca Zespołu Pracowników Dydaktycznych i Pomocniczych Wydziału Szkolenia. W 1995 roku po rozwiązaniu Szkoły Specjalistów Wojsk Radiotechnicznych został skierowany do dalszego pełnienia służby wojskowej w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 grudnia 2007 r. po latach powrócił do naszego miasta i został wyznaczony na stanowisko Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie i mianowany na stopień podpułkownika, gdzie pełni służbę nieprzerwanie przez 11 lat - od 1 stycznia 2008 r. do dzisiaj.

Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie bierze czynny udział w uroczystościach odchodów świąt państwowych i lokalnych: Rocznicy Wyzwolenia Chorzowa, Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wybuchu i zakończenia II wojny światowej, Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Jest organizatorem uroczystości: Święta Flagi w dniu 2 maja, Święta Wojska Polskiego. Jest również współorganizatorem zawodów "Sprawni jak żołnierze", "Srebrne Muszkiety". Bierze udział w Dniach Organizacji Pozarządowych - wystawienie stoiska informacyjnego WKU.

Inżynier Grzegorz Gowarzewski jest natomiast absolwentem Państwowych Szkół Budowlanych w Bytomiu oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył podyplomowe studia w zakresie zarządzania i organizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiował język niemiecki w Goethe Institut w Iserlohn. Przez blisko 38 lat jest związany zawodowo z Chorzowską Spółdzielnią Mieszkaniową. Dzięki osobistemu zaangażowaniu jako prezesa Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z powodzeniem zrealizowany został istotny dla mieszkańców program termomodernizacji zasobów Spółdzielni.

Nie sposób pominąć także osiągnięć związanych z rewitalizacją infrastruktury osiedlowej – boisk, placów zabaw, skwerów, ciągów komunikacyjnych, budową nowych miejsc parkingowych. Pan Gowarzewski zintensyfikował również działalność społeczno-kulturalną świadczoną dla spółdzielców. Ośrodkiem jest Klub Spółdzielczy „Pokolenie”, w którym odbywa się wiele imprez dla mieszkańców w każdym wieku. Za swoją działalność p. Grzegorz Gowarzewski otrzymywał cenne wyróżnienia m.in. dwukrotnie Złotą Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, w roku 2010 Wielką Nagrodę Prezydenta Śląskiej Izby Budownictwa z Laurem wraz z nadaniem miana „Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej”.

W 2012 r. został o odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. W 2013 r. otrzymał kolejne odznaczenie państwowe – Medal Złoty za Długoletnią Służbę. W roku 2014 przyznano mu prestiżowe wyróżnienie w postaci Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji przyznanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, a także Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Budownictwa” przyznana przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju. W 2015 r. natomiast, został odznaczony przez Ministra Gospodarki Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Gospodarki RP”, a także otrzymał Tytuł Honorowy Osobowości Budownictwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w budownictwie.

 

Fot.: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzówmedale za zasługi dla miastarada miasta2019Robert Jańczukkomendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w ChorzowieGrzegorz Gowarzewskiprezes Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny