REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ubezpieczenie telefonu – czy się opłaca?

Rozrywka

Gdy kupujesz nowy telefon, otrzymujesz standardową gwarancję. A to oznacza, że w razie, gdyby z Twoim smartfonem stało się coś złego, Ty nie poniesiesz ryzyka finansowego.

REKLAMA

Prawda? Nie do końca. Choć standardowa gwarancja rzeczywiście działa wówczas, gdy Twoje urządzenie ma jakąś wadę fabryczną, nie obejmuje m.in. uszkodzeń mechanicznych czy kradzieży. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie swojego smartfona.

Ubezpieczenie smartfona możesz często wykupić bezpośrednio u swojego operatora (zwłaszcza, gdy masz telefon na abonament). Oprócz tego masz szansę skorzystania z oferty zewnętrznej. A czym charakteryzują się te produkty i przed jakimi zagrożeniami Ci chronią? Oto najważniejsze informacje.

Przed jakimi ryzykami chroni ubezpieczenie smartfona?

Choć zakres i warunki, na jakich działają poszczególne ubezpieczenia, różnią się między sobą, większość z nich działa na podobnej zasadzie. Zakres ubezpieczenia obejmuje najczęściej:

  • uszkodzenie wyświetlacza telefonu – które jest prawdziwą zmorą użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych, mimo kolejnych unowocześnień szybki zabezpieczającej,

  • zalanie telefonu – to kolejny typowy wypadek i problem, z którym do serwisów zgłaszają się użytkownicy smartfonów,

  • kradzież smartfona – gdy do niej dojdzie, ubezpieczony otrzyma odszkodowanie.

Ubezpieczenie obejmuje również inne uszkodzenia mechaniczne, jakim może ulec telefon. Jak zatem widać, pozwala ochronić się przed finansowymi konsekwencjami typowych wypadków ze smartfonem.

Jakie są warunki ubezpieczeń na telefon?

Wszystko zależy od konkretnej oferty ubezpieczyciela. Niemniej jednak, warto pamiętać, że:

  • wysokość składki ubezpieczeniowej oraz innych kosztów, związanych np. z likwidacją szkody, jest uzależniony od wartości telefonu – jeśli nie wiesz, ile jest wart Twój model, sprawdź to np. w bazie telefonów komórkowych na komórkomat.pl,

  • ubezpieczyciele mogą oferować różne pakiety, obejmujące zróżnicowany zakres ochrony,

  • gdy dojdzie do uszkodzenia telefonu i będzie on wymagał naprawy, ubezpieczony partycypuje w kosztach, a więc opłaca tzw. „wkład własny” (podobnie jak przy ubezpieczeniu AC samochodu) – jego wysokość jest uzależniona od wartości telefonu oraz indywidualnych warunków oferty.

Czy zatem zakup ubezpieczenia na telefon się opłaca? Zważywszy na to, jak wysoki może być koszt naprawy uszkodzonego wyświetlacza czy utraty smartfona w wyniku kradzieży – to opcja warta rozważenia. Szczególnie przyjrzeć się jej powinny osoby, które są posiadaczami flagowców, a więc modeli wartych kilka tysięcy złotych.

Pamiętaj: najlepsze ubezpieczenie telefonu dla Ciebie to takie, które zapewnia ochronę na wypadek typowych ryzyk, a jednocześnie jest korzystne finansowo. Dlatego porównaj ze sobą oferty dostępne na rynku (a jest ich kilka), dokładnie przyjrzyj się ogólnym warunkom ubezpieczenia, wykluczeniom i kwestiom związanym z wkładem własnym, a następnie wykup właściwą polisę.

artykuł sponsorowany

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


ubezpieczenia telefonu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji