REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Był po służbie, zatrzymał dwóch poszukiwanych

Na Sygnale

Ta sytuacja dowodzi, że policjanci są czujni przez cały czas, nie tylko w godzinach pełnienia służby. Policjant chorzowskiej dwójki, mając dzień wolny, zatrzymał poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Jak się później okazało, przebywający z nim w tym czasie mężczyzna, również ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

REKLAMA

Na jednej z ulic Chorzowa, mundurowy z komisariatu przy Moniuszki zauważył poszukiwanego 38-latka. Natychmiast powiadomił dyżurnego, który skierował tam patrol. Gdy mundurowi sprawdzili towarzyszącego mu 25-latka okazało się, że on również był poszukiwany. Mężczyźni trafili już do więzienia. Starszy z nich  spędzi tam prawie rok, a młodszy półtora roku.

W miniony weekend chorzowscy policjanci zatrzymali aż 5 osób, które celowo ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się  u swoich znajomych lub rodziny, czy też udaje bezdomnych.

- Powody są różne np. kara więzienia, czy niezapłacona grzywna. Jednakże mimo takich zabiegów i tak, jak widać, nie udaje im się uniknąć konsekwencji - zaznacza asp. Sebatian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


list gończyposzukiwanyChorzówpolicjapo służbiezatrzymanie

Komentarze

Hajduczanin
Brawo i to jest człowiek z powołania!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji