AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nowy stadion z dodatkowymi pomieszczeniami

Sport

Jak poinformowało dziś Centrum Przedsiębiorczości, prezydent Andrzej Kotala podjął decyzję o stworzeniu w bryle stadionu dodatkowych pomieszczeń, które nie były przewidziane w pierwotnym projekcie modernizacji obiektu. Taki ruch jest odpowiedzią na prośby mieszkańców.

Dodatkowe pomieszczenia mają pozwolić na zaoferowanie mieszkańcom nowych usług i ożywienie tego obiektu poza dniem meczowym. - Taką potrzebę zgłaszali zarówno kibice, jak i mieszkańcy, a decyzja ta sprawi, że stadion będzie obiektem funkcjonalnym dla wszystkich zainteresowanych. Postaramy się w bryle obiektu znaleźć dodatkową przestrzeń restauracyjną – czytamy w poście zamieszczonym przez Centrum Przedsiębiorczości.

Na terenie obiektu powstanie pub kibica, w którym wspólnie będzie można oglądać różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Ma on też zapewnić przestrzeń sportowo-rekreacyjną, dostępną dla mieszkańców. Jak wynika z przekazanych informacji, podjęta została również decyzja o rozbudowie budynku przystadionowego, gdzie znajdzie się zarówno muzeum Ruchu Chorzów jak i siedziba klubu.

- Oczekujemy na szybką aktualizację dokumentacji projektowej przez autora projektu oraz formę usprawnień wskazaną przez doradców technicznych. Przesunięcie decyzji nie wpłynie znacząco na wydłużenie procesu inwestycyjnego. Jesteśmy przekonani, że decyzje te spełnią oczekiwania kibiców i mieszkańców, a obiekt stanie się prawdziwym stadionem miejskim i wizytówką naszego miasta – powiadomiło nas Centrum Przedsiębiorczości.

 

Źródło: Centrum Przedsiębiorczości

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch ChorzówstadionCicha 6modernizacjabudowaprzestrzeń restauracyjnapubmuzeum

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany