REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Miasto ponownie wspiera Niebieskich

Sport

W styczniu władze Chorzowa udzieliły klubowi z Cichej pożyczki w wysokości 412 tys. zł. Wczoraj natomiast na konto Niebieskich wpłynęły kolejne pieniądze, tym razem w wysokości niespełna 1 mln 600 tys. zł. Prawdopodobnie to jednak nie koniec wsparcia klubu ze strony urzędu miasta.

REKLAMA

Na początku roku Ruch otrzymał od chorzowskich władz pieniądze na spłatę zobowiązań wobec swoich wierzycieli, w ramach pożyczki pod zastaw hipoteczny (nieruchomość gruntowa). Obejmowała ona pełną, potrzebną klubowi kwotę 412 tys. zł. Niebiescy zobowiązani są do spłacenia jej do 16 grudnia 2019 roku. To jednak nie koniec finansowego wsparcia udzielonego im przez miasto.

- Klub otrzymał wczoraj (4 lutego przyp. red.) pożyczkę od miasta, w wysokości 1 mln 587 tys. zł. Termin jej spłaty jest taki sam, jak w przypadku poprzedniej pożyczki, udzielonej w styczniu - poinformowała Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa chorzowskiego urzędu miasta.

Już podczas najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się w czwartek (7 lutego), radni będą głosować nad przeznaczeniem ok. 2 mln zł na promocję miasta poprzez sport. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, kwota ta może jeszcze wzrosnąć. W poprzednich latach lwia część puli przeznaczanej na ten cel, trafiała na konto Ruchu Chorzów. Bardzo prawdopodobne, że tak będzie i tym razem.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch Chorzówurząd miastapromocja przez sportwsparciepożyczkakwota

Komentarze

Hajduczanin
tych pieniędzy nigdy nie zobaczymy spowrotem. Kibice bandyci i wandale, piłkarze bez wypłat walczący o utrzymanie w 3 lidze, wiele mln długu, miliony na stadion. Trzeba skończyć dotowac dziurę bez dna, bo społeczność Ruchu niewiele robi, aby było lepiej. Patrzcie ile kibice Wisły zrobili by ratować klub. Wypędzili bandytów, zrobili zrzutkę, wykładają własne pieniądze, teraz kupują akcje. Najlepsze jest to, ze kibiców Ruchu chodzących na mecze z samego Chorzowa jest ok 1000-2000. Czy stać miasto Chorzow by wydać dla takiej garstki tyle milionów? Rozumiem gdyby dawali pozytywna reklamę miastu, ale od kilku lat Ruch to 98% negatywnych info (kibole, mafie, dewastacje elewacji, długi, aresztowania, zabójstwa, pobicia, napady), ja dziękuje za taka reklamę. Panie kotala, nie bój sie wstrzymac inwestycji, to tylko 2000 głosów, chorzow to miasto staruszków, lepiej zainwestować w szpital na strzelców, bo dzis ma opinie umieralni (nie bez powodu), albo dołożyć aby zacząć remont 3-maja

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji