REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pseudokibice Ruchu w rękach CBŚP

Na Sygnale

Czterech pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy w grudniu ub.r. zaatakowali w Świętochłowicach członków grupy Psycho Fans, Łukasza B. i Dawida W., zostali zatrzymani przez CBŚP. Z ustaleń śledczych wynika, że działania agresorów miały na celu wywarcie wpływu na pokrzywdzonych w związku ze składanymi przez nich wyjaśnieniami w innym postępowaniu.

REKLAMA

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Katowicach wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w Świętochłowicach, w nocy z 30 na 31 grudnia 2018 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że wówczas podczas pościgu za samochodem, którym poruszali się pokrzywdzeni, napastnicy okazywali maczetę oraz oddawali w ich kierunku strzały z nieustalonej broni i rac. Dodatkowo, postępowanie obejmuje inne zachowania ukierunkowane na zakłócenie prawidłowego toku śledztwa, takie jak groźby kierowane między innymi pod adresem jednego z pokrzywdzonych oraz jego konkubiny oraz zniszczenia elewacji budynków położonych w Świętochłowicach.

Wczoraj policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w tym z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli maczety, broń gazową, znaki propagujące treści faszystowskie oraz niewielkie ilości narkotyków. Wszystko to zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie.

Czterech z mężczyzn usłyszało w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia oraz przemocy w stosunku do pokrzywdzonych i narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonych w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu. Zarzuca się im również uszkodzenie pojazdu. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało zarzut udziału w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Natomiast piątemu z zatrzymanych przedstawiono cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia  życia poszkodowanym, w celu wywarcia wpływu w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu oraz dwukrotnego uszkodzenia elewacji budynków poprzez naniesienie na nich napisów.

 

Źródło: CBŚP

Tomasz Breguła

Udostępnij:


CBŚPPolicjaChorzówpseudokibicezatrzymaniaŚwiętochłowice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji