AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Świetne starty Karoliny Janko. Medal był na wyciągnięcie ręki

Karolina Janko zakończyła starty w Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorek Młodszych, które w niedzielę zakończyły się w słowackim Osrblie. Chorzowianka zajęłą czwarte miejsce w sztafecie 3x6km, a indywidualnie plasowała się w trzeciej "10".

Biathlonistka UKS Statima Team Chorzów po dobrym występie w biegu indywidualnym rywalizowała w sztafecie razem z Darią Gembicką oraz Patrycją Stanek. Chorzowianka na swojej zmianie spisała się znakomicie dobierając tylko jeden pocisk i na strefę zmian wbiegła na czwartej pozycji! Do końca nasze dziewczyny walczyły o medal, który neiznacznie przegrały z Francuzkami.

Po tym starcie Janko rywalizowała jeszcze w sprincie i biegu pościogowym. Na sprinterskim dystansie na dystansie 6km uplasowała się na 29. miejscu, jednak przez pewien czas walczyła o medal! - Biegowo to był mój dzień, 5. miejsce do drugiej strzelnicy zapowiadało się na rewelacyjny wynik niestety strzelanie nie wypadło po mojej myśli i ostatecznie skończyłam na 29 miejscu - skomentowała na profilu społecznościowym Karolina Janko. W biegu pościgowym nasza biathlonistka awansowała na 27. miejsce ze stratą ponad trzech minut i trzema dodatkowymi karnymi rundami.