REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejne zatrzymania CBŚP w Chorzowie

Na Sygnale

We wtorek rano CBŚP przeprowadziło kolejną już akcję na terenie Chorzowa, uderzającą w grupę przestępczą, której członkowie mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców. Równolegle trwały również działania w innych miastach na terenie województwa śląskiego, a także w Kołobrzegu. Zatrzymani są podejrzani m.in. o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozbojów, oraz kradzieży z włamaniem.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach prowadzonego śledztwa policjanci katowickiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że grupa mogła działać od 2010 roku do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach. Członkowie grupy mieli powiązania z pseudokibicami klubów sportowych. Zeszłoroczne akcje policyjne doprowadziły do zatrzymania 41 osób podejrzanych m.in. o rozboje, oszustwa, uprowadzenie dla okupu oraz obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

Kolejne uderzenie w tę grupę nastąpiło w ostatnich dniach w kilku miejscach na terenie województwa śląskiego, a także w Kołobrzegu. Tam policjanci CBŚP, wsparci przez funkcjonariuszy z BOA KGP oraz z KWP wielu województw, zatrzymali łącznie 11 podejrzanych. Większość z nich ma związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł.

Prokuratorzy Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawili zatrzymanym m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobiciach kilku osób przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

W sprawie występuje łącznie 79 podejrzanych, z czego 41 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

Źródło: CBŚP

Tomasz Breguła

Udostępnij:


CBŚPPolicjaChorzówpseudokibicezatrzymania

Komentarze

zawiedziony Hajduczanin
O tym właśnie mówiłem. Nie ma tygodnia o negatywnej informacji, z bandytami ukrywającymi się za niebieską eRką. Musimy wykluczyć patologię ze wszelakich powiązań z klubem. Musimy głośno wyrazić sprzeciw przeciwko agresji, nienawiści, pobiciom, napadom niebieskiej szarańczy. Mam nadzieję, że miasto jako akcjonariusz rozpocznie walkę z patologią, w końcu mają zainwestować wiele milionów w nowy stadion i budżet klubu.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny