REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Glosujemy na Aurelkę!

Rozrywka

Aurelia Radecka - chorzowianka w drużynie Dawida Kwiatkowskiego podbija serce widzów programu The Voice of Kids. Teraz i my chorzowianie możemy jej pomóc głosując na nią w plebiscycie TVP. Jak należy to zrobić?
REKLAMA

Na stronie voicekids.tvp.pl mamy wszystkich uczestników kolejnego etapu tego programu. W drużynie Dawida Kwiatkowskiego znajduje się nazwisko chorzowianki - Aurelii Radeckiej. Wystarczy kliknąć na jej zdjęć, a następnie zagłosuj. - Każdy głos na Aurelie jest bardzo cenny i przybliża ją do nagrania teledysku oraz singla - tłumaczy nam mama Aurelki, Justyna Radecka.

Pomimo młodego wieku plany na przyszłość ma sprecyzowane – chce zostać prawdziwą gwiazdą - piszą o Aurelii na stronie programu.

Aurelia Radecka jest ucznnica Szkoły Podstwowej nr 37 im. K.Grzeskia w Chorzowie  uczęczcza do klasy 4. - Ogólnie lubi się uczyć, szczególnie łatwo przychodzi jej zapamiętywanie wierszy i różnego rodzaju tekstów, uwielbia rysować, a jej ogromną pasją jest śpiew, a kulą u nogi matematyka. Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie (w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho - mówi jej mama Justyna Radecka.

Śpiew i występy na scenie to jej powołanie, a sama mówi: - Kiedyś będę gwiazdą, a plebiscyt  to kolejna marzenie nagrać teledyski i własnego singla może się uda. Im więcej głosów tym bliżej do spełnienia marzenia - mówi Aurelka. 

Wykonując piosenki utwory prawie zawsze wystepuje w charakterystycznym dla siebie i piosenki stroju, uwielbia strojenie się i przebieranie się ma image sceniczne. Od siódmego roku życia regularnie chodzi na indywidualne zajęcia wokalne do pani Magdaleny Rabandy oraz obecnie do pani Moniki Kluszczyńskiej do Starochorzowskiego Domu Kultury, poza tym śpiewa w zespole „Misiaki” w Chorzowskim Centrum Kultury. 

W 2016 roku poszła na casting do roli teatralnej „Roża”  organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyczno-Teatralnego „Freeland” i była jego członkiem do października 2018r., wystawiając z nimi kilka spektakli „Skrzypek na Dach(a)u”, „Blokowisko”, „Wspólne Betlejem”, eventy w kościołach, hospicjum i wyjazd z przedstawieniem do Iserlohn w Niemczech. Od trzeciego roku życia trenuje judo, obecnie posiada żółty pas. Pierwszy swój występ przed publicznością miała w wieku 5 lat w Katowicach na rynku w ramach projektu Dziennika Zachodniego „Dzieci śpiewają kolędy”, z którym nagrała dwie płyty (2015 i 2016 ). Następnie zaczęła brać udział w różnych konkursach ogólnopolskich regionalnych wojewódzkich, festiwalach, przesłuchaniach wokalnych, w których prawie zawsze jest laureatem. Rok 2018 był dla Aureli bardzo owocny ale i pracowity, wygrała prawie wszyskie konkursy, przesłuchania na których była obecna:

- I m. w XIV Przeglądzie Wokalnym „Solo i w Duecie” w MDK Chorzów oraz
  Nagroda Publiczności
- Grand Prix w IX Festiwlu Piesni Sakralnej Świętochłowice
- I m. w kat 7-9lat Wojweódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  Siemianowice
-I m. w III Wojwewódzkim Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży  Muzyczne Diamenty
- II m. w II Międzynarodowym Festiwalu Piosnki „World Song” Sosnowiec
- I m. XV Europejskim Festiwalu Piosenki Intermuza  J. Cygana 
- Złota Jodła na 45 miedzynarodowym Harcerskim Festiwalu kultury szkolnej
- I m. „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka Kraków
nagroda prezydenta Andrzej Kotala w dziedzinie kultury poraz trzeci

W czerwcu zeszłego roku chciała wziąć udział w castingu do programu telewizyjnego The Voice Kids realizowanego przez TVP2 w Warszawie. Pojechała na precasting i z prawie 3 tysięcy dzieci, które tegoż roku zgłosiły się na casting znalazła się w ścisłej 100, a po przesłuchaniach w ciemno jest w gronie 54 najlepszych dzieciaków tego programu. Program telewizyjny jest dla  Aureli cudowna przygodą, zdobywa wiedzę, doświadczenie u trenerów wokalnych w szczególnosci u swojego trenera Dawida Kwiatkowskiego oraz grono przyjaciół.- W tym programie nie ma dzieci wygranych, przegranych, lepszych i gorszych. W Przesłuchaniach w Ciemno śpiewała piosenkę p.Violletta Villas „Nie ma miłości bez zazrości” utwór trudny ale pasujacy do niej bo od przedszkola zmienia chłopaków wokół siebie, ja już sama nie wiem ilu ich już było - mówi nam mama Aurelii.

Aurelia jest młodą, początkującą wokalistką, która wierzy, że kiedyś jej samozaparcie i chęć zaistnienia zaowocują i jej talent zostanie zauważony. Aurelka ma strone na YT gdzie można śledzić jej postepy muzyczne oraz stronę na FB

Sponsorem plebiscytu na stronie internetowej jest PZU, które sfinansuje nagranie teledysku oraz singla. 

Chorzowianie głosujemy! -> TUTAJ

 

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


aurelia radeckathe voice of kidstvpmuzyka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny