AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Sukcesy UKS Statima Team Chorzów

Za nami drugi Puchar Polski w biathlonie. Z czterech startów zawodnicy klubu UKS Statima Team Chorzów przywieźli aż 17 medali z czego 4 złote krążki wywalczył Bartosza Penkały, który rozpoczął sezon na bardzo wysokim poziomie, deklasując kolegów z innych Klubów w trzech startach i tocząc wyrównaną walkę ramię w ramię na ostatnim mass starcie.

- Dzięki pewności i ogromowi pracy jaką Bartosz włożył w przygotowania do sezonu, wygrał pewnością i spokojem na ostatniej strzelnicy, ostatniego z czterech biegów i wygrał czwarty bieg z przewagą 25 sekund nad drugim – relacjonuje zawody Michał Cyl, trener i wiceprezes UKS Statima Team Chorzów.

To nie jedyne sukcesy chorzowskich biathlonistów!

Od samego początku w trójce utrzymuje się Klaudia Niedurny (rocznik 2006r.), która na dzień dzisiejszy wygrywa klasyfikację generalną Pucharu Polski, mając w swym dorobku złoto, dwa srebra i brąz. Podobnie walczy Jakub Bednarek (ten sam rocznik), który w „generalce” jest trzeci, a jak dotąd zdobył srebro i dwa brązy.

W zawodach nie brała udziału Karolina Janko. We wcześniejszych startach plasowała się w czołowej „3”, a aktualnie rywalizuje w mistrzostwach świata juniorek młodszych w Osrbile. Wiktoria Celczyńska, która otarła się dosłownie o Mistrzostwa Świata, w miniony weekend wywalczyła dwukrotnie brązowy medal. Świetnie spisała się również Patrycja Mecler w kategorii młodziczek, która wygrała z olbrzymią przewagą, bo aż o 55 sekund bieg masowy. Natomiast w tej samej kategorii Natalia Glejzner zdobyła srebrny medal w pierwszym  biegu sprinterskim, a w drugim bardzo dobre, choć niewdzięczne 4. miejsce.

- Mamy też najmłodszą zawodniczkę Oliwkę Suchy 2007r., która zdobyła swój pierwszy brązowy medal w biegu sprinterskim i dwukrotnie wysokie 5 miejsce, mieszając w szykach starszym o 2 lata koleżankom – dodaje Michał Cyl.

Poza medalami możemy pochwalić się wysokimi miejscami w pierwszej dziesiątce:

-  dwukrotnie 5 i 7 m-ce  Fabian Suchodolski (młodzik)

- 6, 8 miejsce Agaty Jęczmyk (juniorka młodsza)

- 6 miejsce Martyna Prajsnar (młodziczka młodsza)

- 9 miejsce Bartosz Pikulski (młodzik)

- 9 miejsce Wiktoria Zawadziłło(juniorka młodsza)

- 10 miejsce Dawid Kufieta (młodzik)

Dodatkowo w grudniu na rozpoczęcie sezonu został rozegrany jeden bieg sprinterski, w Pucharze Polski II kat., gdzie nasi zawodnicy wywalczyli: