AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Świetny wynik Karoliny Janko

Karolina Janko idzie w ślady Moniki Hojnisz. W rozgrywanych w słowackim Osrblie mistrzostwach świata juniorek i juniorek młodszych biathlonistka UKS Statima Team Chorzów zajęła 26. miejsce w biegu indywidualnym. Szanse na medal chorzowianka zaprzepaściła podczas drugiej wizyty na strzelnicy, kiedy trzykrotnie spudłowała.

Dla młodej chorzowianki start w Osrblie to drugie w karierze mistrzostwa świata juniorek młodszych. Przed rokiem podczas debiuru w zawodach tej rangi w estońskim Otepää Karolina Janko najwyżej uplasowała się na 54. miejscu również w biegu indywidualnym. Tym razem start był dużo lepszy. Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy biathlonistka UKS Statima Team Chorzów była bezbłędna i wybiegła na 16. miejscu. Niestety szansę nawet na medal tego dnia pokrzyżowało jej drugie strzelanie, gdzie w pozycji stojącej trzykrotnie "chybiła" i po tym strzelaniu spadła aż na 57. miejsce. Kolejne dwa strzelania były już bezbłędne i Janko zdołała awansować na 26. miejsce, które jest jednocześnie najlepszym wynikiem Janko w karierze.

Można tylko pisać teraz co by było gdyby nie te trzy "pudła". Przy bezbłędnym strzelaniu Janko uplasowałaby się na drugim miejscu i wywalczyłaby tytuł wicemistrzyni świata juniorek młodszych.

Kolejne starty przed chorzowianka, a będzie to start w sztafecie (29 styczeń), bieg sprinterski (1 luty) i ewentualny start w biegu pościgowym (3 luty).