REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Potęga umiejętności – warsztaty w Gastronomiku

Nauka

Uczniowie chorzowskich szkół już w najbliższy piątek będą mieli okazję sprawdzić się w kuchni i nie tylko! W ramach podsumowania projektu Erasmus+ Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych 25 stycznia organizuje warsztaty, w których zaproszona młodzież z chorzowskich placówek oświatowych, pozna tajniki kulinarnego świata od strony praktycznej.

REKLAMA

Jak może wyglądać stół na Walentynki ?Co powinno się na nim znaleźć? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczniowie, starając się nie tylko dekorować stół, ale i dobrać odpowiednie sztućce.
 
- Z doświadczenia wiem, że informacje wchodzą do głowy lepiej, gdy podaje się je uczniom na tacy. Niech sami dotkną, spróbują, pobawią się tematem, a my tylko podpowiadając, nakierujemy ich na właściwe rozwiązanie. Liczymy, że dzięki temu, w przyszłości nie będą mieli problemów z odpowiednim wyborem sztućców czy przygotowaniem stołu w sposób profesjonalny – mówi Izabela Giersberg-Mataniak, nauczyciel ZSGU, jedna z koordynatorek projektu.

Na młodzież chorzowskich szkół czekają też zajęcia typowo kulinarne – przygotowywanie zdrowych szaszłyków, dekorowanie ciasteczek czy zapoznanie się z angielskimi deserami. Ciekawie zapowiada się też warsztat dotyczący „art cafe”. Nie zabraknie pokazów sztuki barowej.

Ze względu na spore zainteresowanie organizatorzy podzielili uczestników na trzy tury (I – 9:00, II – 11:00, III – 13:00)

 

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


gastronomikwarsztatyChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny