REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Piotr Małecki dementuje doniesienia ws. stadionu Ruchu

Sport

Dziś na łamach Gazety Wyborczej opublikowano artykuł, w którym znalazła się informacja na temat usunięcia historycznej trybuny głównej, znajdującej się na stadionie Ruchu Chorzów. Miałoby to nastąpić podczas modernizacji obiektu. Te doniesienia zdementował Piotr Małecki, prezes Centrum Przedsiębiorczości, czyli spółki odpowiadającej za jego przebudowę.

REKLAMA

Zdaniem dziennikarza Gazety Wyborczej, podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli Centrum Przedsiębiorczości z projektantami zajmującymi się modernizacją stadionu przy Cichej, zapadła decyzja o rozebraniu i zmagazynowaniu konstrukcji, a na jej miejscu postawieniu nowej. To od trybuny głównej miałaby się rozpocząć modernizacja całego obiektu. Według informacji podanych w artykule, w późniejszym czasie mogłaby ona zyskać nowe przeznaczenie, a wśród pomysłów wymienia się "przerobienie" jej na muzeum.

Te informacje zdementował prezes Centrum Przedsiębiorczości. - Nie potrafię stwierdzić skąd wzięły się te doniesienia. Jestem przekonany, że żaden z pracowników zarządzanej przeze mnie spółki, nie udzielił takiej informacji - zaznacza Piotr Małecki. - Jakakolwiek decyzja w sprawie trybuny głównej stadionu Ruchu Chorzów jeszcze nie zapadła. Ta kwestia nawet nie została omówiona z władzami miasta. Sam nie wiem co zostanie postanowione, więc tym bardziej dziwi mnie, skąd mogą wiedzieć o tym dziennikarze - dodaje.

Zgodnie z przekonywaniami chorzowskich władz, modernizacja stadionu Niebieskich, może się rozpocząć już za kilka miesięcy. Centrum Przedsiębiorczości, jako jeden z koordynatorów inwestycji, znajduje się na końcowym etapie przygotowania dokumentacji przetargowej. W składzie komisji powołanej do tego celu znalazł się znany w środowisku kibicowskim Szymon Michałek. Zakłada się, że wyłonienie generalnego wykonawcy zajmie nie więcej niż sześć miesięcy, a pierwsza łopata zostanie wbita w drugiej połowie 2019 roku.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch Chorzówtrybuna głównarozbiórkamodernizacjaGazeta Wyborcza

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Czwartek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta