AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

"Niebieskie" za burtą Pucharu Polski

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów odpadły w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski po wyjazdowej porażce z KPR-em Jelenia Góra 20:22 (8:9). W ćwierćfinale znalazło się osiem zespołów PGNiG Superligi.

Ten rok nienajlepiej rozpoczął się dla "Niebieskich" szczypiornistek, które zanotowały trzecią porażkę z rzędu w tym roku. Mecz 1/8 finału Pucharu Polski był również sprawdzianem dla kilku dziewczyn i przede wszystkim powrotem do gry doświadczonej skrzydłowej - Joanny Rodak. Po festiwalu strzeleckim w spotkaniu z MKS-em Piotrcovia Piotrków Tryb. w środowym spotkaniu oglądaliśmy "zaledwie" 42 bramki. Od początku mecz był bardzo wyrównany, a w naszym zespole wyróżniały się Magdalena Drażyk i Viktoria Tyszczak. Do przerwy podopieczne Krzysztofa Przybylskiego przegrywały zaledwie jedną bramką (8:9).

W drugiej połowie po koncercie strzeleckim w wykonanu Aleksandry Oreszczuk, gospodynie wygrały przed własną publicznością z Ruchem Chorzów 22:20. Do gry po kontuzji powróciła Joanna Rodak, która w środowym meczu zdobyła trzy bramki. Najwięcej trafień zaliczyła Magdalena Drażyk - 7.

W ćwierćfinale zagra osiem zespołów PGNiG Superliga, a są to: MKS Perła Lublin, Metraco Zagłębie Lubin, Energa AZS Koszalin, SPR Pogoń Szczecin, KPR Gminy Kobierzyce, EKS Start Elbląg, KPR Jelenia Góra, UKS PCM Kościerzyna. Ostatni reprezentant pierwszej ligi - Varsovia Warszawa przegrała z ostatnim zespołem PGNiG Superliga UKS PCM Kościerzyna 19:22 (8:9).

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 22:20 (9:8)

KPR JG: Filończuk, Szczurek - Oreszczuk 10, Tomczyk 3, Kanicka 2, Jurczyk 2, Bielecka 1, Najdek 1, Jasińska 1, Żukowska 1, Świerżewska 1, Kobzar, Załoga, Skowrońska

Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 7, Tyszczak 5, Rodak 3, Piotrkowska 2, Sójka 1, Grabińska 1, Stokowiec 1, Polańska, Kiel, Czarnik