REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Na pomoc bezdomnym

Na Sygnale

Zima to okres, w którym strażnicy miejscy, we współpracy z policją i Ośrodkiem Pomocy Społecznej, prowadzą akcję mającą na celu udzielenie pomocy i wsparcia bezdomnym. Podczas niskich temperatur, brak schronienia staje się dla tych osób szczególnie niebezpieczny.

REKLAMA

- Funkcjonariusze przeszukują potencjalne miejsca przebywania bezdomnych - najczęściej są to pustostany, kanały ciepłownicze, piwnice, strychy. Napotkane osoby są kierowane do Ośrodka Pomocy Społecznej i noclegowni – informuje chorzowska straż miejska.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby problemu bezdomności nie traktowali obojętnie, a w przypadku napotkania osoby bezdomnej powiadomili straż miejską lub policję. - Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki – zaznaczają policjanci.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

Źródło: Straż Miejska/KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


bezdomnipolicjastraż miejskaChorzówpustostanykontakt

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha