REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Policja zatrzymała kolejnych chuliganów

Na Sygnale

Katowiccy policjanci zatrzymali kolejnych pseudokibiców Ruchu Chorzów zamieszanych w sobotni napad na stanowisko GKS-u Katowice, do jakiego doszło w galerii Libero. Wczoraj wieczorem w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn z powiatu mikołowskiego w wieku 17 i 20 lat. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób.

REKLAMA

Katowiccy policjanci z wydziału zwalczania przestępczości pseudokibiców zatrzymali 8 osób podejrzanych o kradzież. Do zdarzenia doszło w sobotę, kilka minut po 16:00 w centrum handlowym przy ulicy Kościuszki. Do stoiska promocyjnego żeńskiej drużyny GKS-u Katowice podbiegło kilkanaście osób. Zdarzenie musiały obserwować przerażone dzieci, które bawiły się w pobliżu.

- Jak ustalono, mężczyźni najpierw wdali się w pyskówkę z osobami będącymi przy stoisku, a następnie ukradli kilkanaście smyczy, 5 szalików oraz koszulkę. Wartość tych przedmiotów szacowana jest na ok. 1 tys. 100 zł. Gdy napastnicy chcieli opuścić sklep, pracownicy ochrony zareagowali, ujęli jednego z mężczyzn i przekazali w ręce policjantów – poinformowali policjanci z Katowic.

Zatrzymany 25-latek z powiatu mikołowskiego trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze. Policjanci zajęli się następnie ustalaniem kolejnych osób biorących udział w sobotniej kradzieży. Kryminalni zabezpieczyli monitoring, który został poddany analizie. Bardzo szybko ustalili tożsamość pozostałych osób biorących udział w sobotnim incydencie. Wczoraj wkroczyli do kilku mieszkań i zatrzymali kolejnych 6 osób.

Następnego dnia w ręce policjantów wpadły kolejne osoby. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Jak ustalono, są oni sympatykami chorzowskiej drużyny piłkarskiej. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali kolejnych sprawców. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. 

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej nadal analizują nagrania w celu identyfikacji osób, odpowiedzialnych za sobotni napad.

 

Źródło: KMP Katowice

Tomasz Breguła

Udostępnij:


pseudokibicestoiskoGKS KatowiceRuch ChorzówGaleria Liberonapadpolicjazatrzymania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji