REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Śląski Maraton Noworoczny „Cyborg”

Sport

Już po raz trzynasty, 1 stycznia w Parku Śląskim odbędzie się Śląski Maraton Noworoczny „Cyborg”. Jest to znana i lubiana impreza biegowa, będąca doskonałym sposobem na rozpoczęcie Nowego Roku. Maraton „Cyborga” jest również drugim w kalendarzu maratonem na świecie. Wyprzedza go tylko maraton w szwajcarskim Zurichu, gdzie biegacze startują do biegu po pętlach równo z wybiciem północy oznaczającej rozpoczęcie Nowego Roku!

REKLAMA

Pierwszy dzień roku to nie tylko moment, w którym zwalczamy skutki sylwestrowego szaleństwa, ale przede wszystkim pierwszy, w którym mamy szansę rozpocząć realizację noworocznych postanowień. W końcu jaki Nowy Rok, taki cały rok!

Tradycyjnie, w samo południe spod hali „Kapelusz” w Parku Śląskim, blisko tysiąc biegaczy z całej Polski, ale także z Czech, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Hiszpanii, wystartuje do biegu na trasie od 7 kilometrów do pełnego maratonu. Zawody mają przyjemną formułę, w której uczestnik po każdym siedmiokilometrowym okrążeniu po najciekawszych zakątkach Parku, może podjąć decyzję o zakończeniu bądź kontynuacji biegu. Najwytrwalsi ultramaratończycy pokonują aż 49 kilometrów (limit czasu wynosi 6 godzin). Dodatkowo miłośnicy „kijków” (Nordic Walking), mogą pokonać od 1 do 3 okrążeń (do 21 kilometrów) by także „z przytupem” wejść w 2019 rok.

Dla najmłodszych przygotowano Biegi dla Dzieci na dystansach 200 i 400 metrów w cenie 10 złotych (zapisy na stronie maratoncyborg.pl), które rozpoczną się o godz. 11:15.

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne gadżety, nagrody do rozlosowania, elektroniczny pomiar czasu, a na mecie pamiątkowe medale i ciepły posiłek w Barze „Promenada”. Przede wszystkim czeka mnóstwo zabawy i spora dawka pozytywnej energii na 2019 rok!

Bieg ma charakter charytatywny i zysk z wydarzenia zasili niepełnosprawnego mieszkańca katowic, znanego z innych biegów – Pawła Lewka, cierpiącego na nieuleczalną chorobę Buergera, mającego za sobą kilkanaście amputacji i kilka zawałów serca. Paweł jest niezwykle pogodnym człowiekiem, który zaraża wszystkich optymizmem. Pomóżmy mu godnie żyć.

Wpisowe wynosi 69 złotych. Spieszcie się bo liczba miejsc jest ograniczona! Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: maratoncyborg.pl Zapisy przez formularz na stronie elektronicznezapisy.pl, a także pod adresem mailowym: ewelina@maratoncyborg.pl i na portalu Facebook (Cyborg Maraton).

 

Źródło:parkslaski.pl

Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


Śląski Maraton Noworoczny „Cyborg”Park ŚląskiChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha