REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wesprzyjmy chorzowskich seniorów

Miasto

Czy magia świąt dotrze do seniorów z domu Polskiego Czerwonego Krzyża w Chorzowie? To zależy tylko od nas! Jeszcze przez dwa dni potrwa zbiórka na podopiecznych ośrodka.

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym okresem w roku. Niezależnie od wyznawanej religii czy przekonań politycznych, czas przedświąteczny jest momentem zwolnienia tempa życia, czasem kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, gdy wiezi rodzinne odnawiają się i zacieśniają. Wspólne porządki, przygotowywanie prezentów, gotowienie, strojenie domu... magii świąt. Niestety dla wszystkich.

- Większość naszych pensjonariuszy właśnie w tym okresie najbardziej dotkliwie odczuwa swoje osamotnienie, wykluczenie, chorobę. Dom PCK w Chorzowie opiekuje się 40 osobami - są to ludzie w podeszłym wieku, przewlekle chorzy, niepełnosprawni, w większości poruszają się na wózkach inwalidzkich, wymagają stałej pomocy. W większości są samotni, bezdomni, skierowani do nas przez OPS-y lub posiadający rodzinę ale za granicą - przekonują pracownicy chorzowskiego domu PCK znajdującego się na placu Piastowskim.

Personel robi wszystko aby warunki życia podopiecznych były jak najbardziej zbliżone do domowych, chociaż jest to niezmiernie trudne zadanie. By łatwiej osiąfnąć ten cel, zorganizwoano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na organizacje jak największej ilości zajęć i warsztatów przedświątecznych (m.in. z wyrobu i ozdoba pierników czy tworzenia ozdób i kartek świątecznych). - Chcemy zaprosić Mikołaja, zorganizować pocztę świąteczną, a przede wszystkim zakupić ozdoby świąteczne, choinki, lampki i wraz z pensjonariuszami ozdobić, rozświetlić cały Dom PCK i nasz ogród informuje ośrodek.

Jeżeli chcecie pomóc wywołać uśmiech na twarzach seniorów i zachęcić ich do aktywnego przeżycia świąt, weźcie udział w zbiórce środków prowadzonej POD TYM ADRESEM.

 

Źródło: PCK Chorzów

Fot.: Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


PCKChorzówświętaBoże Narodzenieseniorzyzbiórka środków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha